The Free Countertenors konseri 7 Ocak'ta Marmara Kolejinde

Karya
Bu haber 2011-01-04 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Karya Kültür ve Sanat Derneği, 07 Ocak 2011 Cuma günü Marmara Koleji Halikarnasos Kültür Merkezi?nde, yeni yılın konserini gerçekleştiriyor. KARSANAT Konserler Dizisi?nin ilki olan, Özgür Kontrtenörler  sürprizlerle sanatseverleri fethedecek.


 


Karya Kültür ve Sanat Derneği, â??Karsanat  Konserler Dizisiâ? kapsamında yeni yılın ilk haftasında, 21.Yüzyılın üç Türk Kontrtenorunu Bodrum'da konuk ediyor. THE FREE COUNTERTENORS / Özgür Kontrtenorlar başlıklı sıra dışı etkinlik; tenorlar, kastrat tenorlar, kontrtenorlar ve hatta sopranolar için yazılmış eserleri içeriyor.


 


Farklı ses renkleri konservatuarda keşfedilen üç genç sanatçı Kaan Buldular, Nuri Harun Ateş ve Berkcan Akıncı ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller almış,yurt içinde ve dışında birçok etkinlikte konuk sanatçı olarak davet alıyorlar. Nuri Harun Ateş ve Kaan Buldular aynı zamanda KARSANAT'ın bünyesinde kurulan ve Muğla'nın tek Barok Topluluğu olan ve 22 Ağustos 2010 da 1.Stratonikeia Barok Festivalinde konser veren "KARYA BAROK TOPLULUĞU"nun da üyesi. Sanatçılar konserin birinci bölümünde Haendel'in ünlü operalarından aryalar seslendirirken, konserin ikinci bölümü için sürprizler hazırlamışlar.


 


Piyanoda sanatçılara İstanbul Üiversitesi Devlet Konservatuarı'ında Yardımcı doçent olarak görevini sürdüren Müge Hendekli eşlik ediyor. Konserin bir diğer özelliği, THE FREE COUNTERTENORS ilk icralarını Bodrum'da yaptıktan sonra diğer illere geçecek olması. Programda Haendel, Donizetti, Verdi, Bizet ve E.di Capua'dan eserler yer alıyor.


 


Konsere giriş ücreti 15 TL.  Davetiyeler kapıdan da temin edilebilir.


 


Konserden sonra Karsanat Dostları sanatçılarla birlikte, Medari Girit?te yemek yiyecekler. Bilgi : 0532 212 33 56

 Bu haber 4496 kez izlenmistir