'Beş' Lif Sanatı Fiber Optik Sergisi Osmanlı tersanesinde

Bodrum'un
Bu haber 2012-05-24 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

“BEޞ” LİF SANATI FİBER ART SERGİSİ
BODRUM OSMANLI TERSANESİ KAYMAKAMLIK SANAT GALERİSİ’NDE
Bodrum’un ilk tersanesi olarak, 1775 yılından günümüze, Milta Bodrum Marina ve Ericsson’un katkılarıyla restore edilerek ulaşan Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde, “BEޞ” ismini taşıyan lif sanatı fiber art sergisi 25 – 31 Mayıs 2012 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.
Sergi, günümüzde sıkça adını duyduğumuz   “LİF SANATI / FIBER ART” alanında kavramsal çalışmaları içermektedir. Lif sanatı, sanat dalları ve formlar arasında buluşturucu bir misyon üstlenmekte; doku yapısında her türlü lif ile karışık malzeme kullanımını ifade etmektedir. Bu açıdan üreticisine sınırsız olanaklar sunmakta, geçmiş ve günümüzde, sanatçısına farklı formlar ve teknikler arasında, yeni platformlarda bir değişim ve buluşma sağlamaktadır. 
Türkiye’de “Lif Sanatı” kavramına gerek bilimsel yayınları, gerekse gerçekleştirdikleri ulusal - uluslararası sanatsal etkinliklerle yaygınlaştıran Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğretim elemanlarından, Gülcan BATUR, Pelin DEMİRTAޞ DİKMEN, Canan ERDÖNMEZ, Mustafa KULA ve Neslihan YAޞAR “BEޞ” ismini taşıyan sergide;  günümüzde, plastik sanatlarla eşdeğer bir söylem geliştiren Tekstil Sanatı / Fiber Art; shibori, keçe, dokuma, boya gibi geleneksel tekstil tekniklerinin modern Lif Sanatına dönüşümüyle yepyeni eserler sunuyor.
“Tekstil – Lif” kapsamında yer alan çok farklı malzemeler, sanatçıların bireysel yorumlarıyla bir araya geliyor. Sanatçıların 25 eseri iki boyutlu anlatımdan üç boyutlu yapıtlara, hatta mekânsal yorumlara dönüşüyor.
Açılış:  25 Mayıs 2012 Cuma
Saat: 18:30
Yer: Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi -Milta Bodrum Marina Yanı
 
Detaylı Bilgi için;           
Nihan Uğurlu   
0 252 316 18 60 – 107
 

 Bu haber 1432 kez izlenmistir