Dez Andres, Kaan Düzarat 30 Ağustos'ta Otto Flamm'da

Perküsyon
Bu haber 2012-08-25 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Dez Andres (Mahogani Music, La Vida, Detroit)
Kaan Düzarat (Vesvese, Pastamusik, FOC Edits, Istanbul)

Perküsyon ustası babası Nengue Hernanez, Dizzie Gillespie ile turnelerken, henüz 4 yaşındaki Dez Andres babasıyla ilk kez sahneye çıktı. 80'lerde Los Angeles’a taşınıp Westcoast Hiphop, dat tape ve plak çıraklığına başladı.
 
Dünyanın en hatırı sayılan Hip Hop grubu Slum Village'ten J.Dilla ile başlayan kardeşlik ve bitmeyen stüdyo saatleri Amp Fiddler’in efsanevi stüdyosundaki çıraklık döneminde başladı. Bu dostluğun ve Stüdyo Teri’nin meyvaları Erykah Badu'nun “Didn’t Cha Know” parçasının prodüksiyonuna kadar uzanır. 80'lerde Detroit’in efsane plakçısı Buy Rite’ta çalışırken tanıştığı Moodymann ile başlayan dostluğu şu an Dez’i Mahogani Music’in KDJ’den sonra en önemli sanatçısı haline getirdi. Marcellus Pittmann, Rick Wilhite, Theo Parrish ve Moodymann ile beraber kurulan ve belki de en underground Detroit imzası taşıyan üçlü olan Three Chairs’in perküsyoncusu oldu.
 
Geçen sene başlattığı kendi etiketi “La Vida" ile şu an Berlin'in en önemli müzik dergisi Groove Magazine’de 8 haftadır 1 numaradan inmeyen parçası "New For You" ile yazın en popüler parçasına imza attı. Berlin Panorama Bar’da geçen haftalarda çaldığında giriş kuyruğunun ürkütücü uzunluğunu görüp giremeyenlere müjde: Dez, Ağustos sonu yaz sezonunu kaparken Tuborg Gold sponsorluğunda Ottoflamm’da sizinle... What Up Doe!


 

 Bu haber 1844 kez izlenmistir