Prof. Dr. Jale Yılmabaşar ve Sedef Yılmabaşar Ertugan Sergisi 28 Aralık ta Nurol Sanat Galerisinde

Prof.
Bu haber 2012-12-31 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.


Prof. Dr. Jale Yılmabaşar ve kızı Sedef Yılmabaşar Ertugan 28 Aralık 2012'de Nurol Sanat Galerisinde ikili bir sergi açacaklar... Jale Yılmabaşar bu kez resimleriyle kızı Sedef Yılmabaşar’ın resimlerine arkadaşlık ediyor.

Sergi 20 Ocak 2013'e kadar Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11.00 – 18.30 saatleri arasında görülebilir.
Jale Yılmabaşar liseyi Amerikada okuduktan sonra girdiği Tatbiki Güzal Sanatlar Yüksek Okiulu Seramik Bölümünü 1962’de bitirdi. Öğrenimi sırasında stajlarını Almanya’da yaptı. Anadolu geleneklerini büyük bir ustalıkla resme yansattı. Üniversitedeki hocalığın yanısıra klasik bale, gazetecilik, yazarlık, kumaş ve halılara desenlerini uygulama ve daha bir çok alanda varlık gösterdi. Başarılarla dolu yaşamında yurtdışında ülkesini ve ülkesinin sanatını tanıtmak konusunda çok önemli şeyler yaptı. Sayısız ülkede büyük ses getiren sergiler açtı. Türkiye ve yurtdışındaki bir çok yarışmada çok büyük ödüller ve altn madalyalar aldı.


Sedef Yılmabaşar Işık Lisesinden sonra Boğaziçi Turizm Otelcilik okudu. Paris Esmod Moda Okulu’nda öğrenimini sürdürdü. Ama onun ilgilendiren resimdi ve Nisan 1998’de açtığı ilk sergi onu ‘Kedici Ressam’ olarak sanat dünyasına kazandırdı. ‘Kedilerim bana ilham vermeyi sürdürdükçe ben de onların resimlerini yapmayı sürdüreceğim’ diyor.
 

 Bu haber 4094 kez izlenmistir