30 Mart Ctesi Karsanat 3 Basses Konseri

Marmara
Bu haber 2013-03-28 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Karsanat, Bodrumlu sanatseverleri "3 Bas Ses" ile bir araya getiriyor. "Aryalardan Türkülere" dinleyeceğimiz 3 BasSes, 2008 yılında İzmir Operası solist sanatçısı Bas Tevfik Rodos, Ankara Operası solist sanatçısı Bas Tuncay Kurtoglu ve İstanbul Operası solist sanatçısı Bas Zafer Erdaş tarafından kuruldu.

Amaçları klasik bas opera repertuarının yanı sıra, Türk Müziği?ni aynı konsept içinde halka ulaştırmaktı.

Konserlerini klasik konser anlayışı dışına çıkarak sahneli ve kostümlü yapan grup, bilinen aryaları alışılmışın dışında yorumlayarak seyirciye ulaştırdılar.

ޞimdiye kadar Türkiye'nin birçok ilinde piyano eşliğinde ve farklı orkestralar ile konserler veren grup, ayrıca Viyana, Nürnberg, Bratislava'da çeşitli zamanlarda konserler yaptı. TRT'de sadece türkülerden oluşan bir canlı yayın konseri veren 3 BasSes, 2011 yılında hayata geçen TRT Okul'un açılışında, Anadolu Üiversitesi Senfoni Orkestrası ile bir konser gerçekleştirdi.

İlk defa Bodrumlu sanatseverler ile buluşmaya hazırlanan 3 BasSes'in repertuarında bu defa; ünlü besteciler Rossini, Verdi, Mozart, Bizet, Lazarro, Khrennikov, Leigh ve Guliev yanı sıra İlhan Baran ve Ali Hoca'nın da eserlerini dinleme şansını bulacağız.

Sanatçılara İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü, ünlü İspanyol şef Tuglio Gagliardo Varas piyanoda eşlik edecek.

Konser Ã?cretsizdir.Adres:
Bodrum Marmara Koleji
Halikarnassos Kültür Merkezi Ortakent Bodrum Bu haber 1639 kez izlenmistir