Ayhan Sicimoğlu 09 ve 10 Ağustos'ta Bodrum Pier'de

Ayhan
Bu haber 2013-08-04 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars 09 ve 10 Ağustos Cuma ve Cumartesi gecelerinde Bodrum Pier'de sahnede olacak.

Rezervasyon Tel: +90 252 313 22 50

Kendi ağzından Ayhan Sicimoğlu:

"1950 doğumluyum. Eh bakarsanız bayağı yaşlı sayılırım. Evet genç gösterdiğim doğru, saçımda boya yoktur. Olmadığı belli oluyor değil mi. Tamam canım, biraz sağında solunda beyazlar var, hatta dökülmeye de başladılar. Kendime dikkat ediyorum, bence her insanın da etmesi lazım.

Aşırı yemek yemem, içki içmem, hiç sigara içmem. Doğum yerim Niğde. Niğdeli falan değiliz ama babam Türkiye'nin çok büyük bir inşaat mütehhaiti idi.

Türkiye'de bir çok yerde inşaat yaptı. Ben o Niğde hükümet binasını yaparken doğmuşum. Oğlan kardeşim Gaziantep tren istasyonunu yaparken doğmuş.

Annem o gezerken hep yanında olmuş. 10 yaşımdayken Talas'taki Amerikan okuluna gittim. ޞimdi kapandı ama iddia ediyorum dünyanın en önemli okullarından birisi idi. Çok hoş bir yerdir.

Sonra 4 sene Tarsus Kolejinde yatılı okudum. İki sene Hacettepe Üiversitesinde geçti, oradan da 1972 yılında Temel Bilimler fakültesinde Ekonomi okudum ve bir diploma aldım. O zamanlar bu mümkündü. O yıllar Türkiye'de üniversite olaylarının yoğun olduğu yıllardı. Büyük bir gerginlik vardı.

Oradan İngiltere'ye giderek fotoğraf ve film okudum. Oradan bir ara Türkiye'ye döndüm ama daha sonra İtalya'ya moda fotoğrafı çekmeye gidip dört sene Roma'da kaldım.

O güne kadar davul çalıyordum ama Roma'da aradığım müzik olan Küba müziğini buldum.

Talas günlerimden, yani 12 yaşımdan beri davula ilgim vardı, okul orkestrasında çalıyordum ama bilimsel olarak müzik dersi almaya Roma'da başladım.

İtalya müzik açısından hayatımı değiştirdi, önemli adamlardan müzik dersleri aldım ama şimdi düşünüyorum da bir müzik akademisine veya konservatuvarına gitmek gerekiyormuş. Bunun eksikliği her zaman hissettim, bundan sonra da hissedeceğim. İyi olmuyor. ..."


Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars
Congas: Ayhan Sicimoğlu (leader)
Vocals: Buket Bengisu
Vocals: Suami Ramirez Veliz
Keyboard: Erman Türkeli
Bass: Umut Arabacı
Drums: Ilke Devrim Duman
Trombone: Taşkın Akarsu
Saxaphone: Uğur YeniyolBodrum Pier

MILTA Marina, Neyzen Tevfik Cad. No.5, Bodrum


www.bodrumpier.com/


 Bu haber 1846 kez izlenmistir