Elif Çağlar Konseri 06 Ağustos Salı Mu Art Cafe'de

Mu
Bu haber 2013-07-01 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Mu Art Cafe yaz boyunca sürdürdüğü Akustik Caz Konserleri'nden birisiyle daha müdavimlerini unutulmayacak bir yaz gecesine davet ediyor.

Rez : 0252 358 66 77
0 532 352 34 56

Elif Çağlar hakkında:

Elif Çağlar Muslu (doğum tarihi 15 Nisan 1980, İstanbul), Türk müzisyen, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve prodüktör.

Müzik yaşamı

1998-2002 seneleri arası İstanbul Bilgi Üiversitesi Müzik Bolümü'nde; Ali Perret, Can Kozlu, Aydın Esen, Randy Esen, Nükhet Ruacan, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Selen Gülün gibi Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenlerinin yanı sıra, Butch Morris ve Ricky Ford'un da öğrencisi olarak, "Caz Kompozisyonu" üzerine eğitim aldı.

Ayrıca Klasik Türk Muziği dalında Timur Selcuk ile bir sene kompozisyon teknikleri çalıştı.

7.Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde, Roxy Müzik Ödülü'nü kazanmış olan grubu Bagdat Avenue ile birlikte sahne aldı.

Kendi bestesinin de bulunduğu Bagdat Avenue, "1-10" albümünün çıkışının hemen ardından, müzikal calışmalarını sürdürmek amacıyla New York'a gitti.

Queens College bünyesindeki The Aaron Copland School of Music[1]'te "Caz Performansı" dalında master yaptı.

Bu süreç içerisinde, ünlü caz müzisyenleri Michael P. Mossman, Antonio Hart ve ismi caz efsaneleri arasinda geçen vokalist Sheila Jordan ile calışma fırsatını buldu. Aynı zamanda şehrin çeşitli klüplerinde (55 Bar, Nublu, The C-Note, the Knitting Factory, Soul Cafe...) sahne aldı.

Okulundan Claire Bennett Moringiello '72 ödülünü alarak mezun oldu. 2006 Ağustos'ta İstanbul'a döndü.

NU-DC Records etiketiyle, tamamı İngilizce, söz ve müziği kendine ait olan M-U-S-I-C isimli ilk albümü ile dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğeni topladı.

Albümün ilk klibi Circus Love isimli parçaya, stop-motion, rölyef teknikleriyle, FILMILY animasyon ekibi tarafından çekildi.

Kaynak:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Elif_%C3%87a%C4%9Flar-MusluMu Art Cafe

Kabakum Cad. Tersane Sok. No:6
Ortakent / Bodrum

Tlf: 0252 358 66 77


www.facebook.com/muartcafe


 Bu haber 1499 kez izlenmistir