Dibeklihan'da ޞenay Lambaoğlu ile Caz Günleri

Dibeklihan'da
Bu haber 2013-08-28 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

ޞenay Lambaoğlu ile caz günlerine devam...

30 Ağustos 2013 tarihi Dibeklihan caz günleri kapsamında sahne alacak olan ޞenay Lambaoğlu, liseden sonra Pera Güzel Sanatlar Akademisinde Müzikal ve Drama eğitimi aldı. 1995 yılında İstanbul Üiversitesi Avrupa Topluluğuna girdi. Bu yıllarda İstanbul'da birçok caz müzisyeni ile çalışma fırsatı buldu. Selçuk Sun, ޞenova Ã?lker, Yaz Baltacıgil, Neşet Ruacan, Aydın Esen, Nilüfer Verdi gibi isimler bir kısmıdır.

1997 yılında Boston'da Milli Bermeyo ile çalışma fırsatı buldu ve aynı dönemlerde Sheila Jordon'un Harward Üiversitesi'nde düzenlediği vokal workshop'una katıldı. İstanbul'da Randy Esen ile caz vokal calışmalarına devam etti. 1998 yılında Yıldız Teknik Üiversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik bölümüne girdi ve burada Yıldız Dağdelen'in şan öğrencisi oldu. Aynı Fakülte'de Ahmet Yürür, ޞirin Pancaroğlu ve Alper Maral, Çiğdem Erken gibi değerli hocalarla çalışma fırsatı buldu. 2000 yılında Ukrayna'da Kiev kentinde İlyas Mirsayev'in caz albümü kayıtlarında ve konserlerinde yine aynı proje kapsamında yer aldı. 2002 yılında kurulan Beck's Big band pojesinde caz solisti olarak birçok konserde çok değerli müzisyenlerle çalıştı. Yahya Dai, Leven Altında, Ercüment Ateş, Aycan Teztel gibi isimler bir kısmıdır.

2005 yılında Yıldız Teknik Üiversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Cem Koksal'a ait Siyah Beyaz Masallar adında Türkçe sözlü bir rock albümünde yer aldı. 2009 yılında İstanbul Caz Festivalinde Nilüfer Verdi ve Andreas Buchmann ile aynı sahneyi paylastı. Son dönemlerde Buçin Büke, Volkan Hürsever, Deniz Dündar ile çeşitli performanslarda yer alan sanatçı aynı zamanda Kürşat Başar dörtlüsü ile birçok projeyi sürdürmektedir. Düzenlemelerini Ercüment Orkut'un yaptığı ilk solo albüm çalışmasının stüdyo kayıtlarını 2012 yılında tamamladı. İlk solo albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanırken, müzikal yaşamını çeşitli caz konserleri ve sanatsal projelerle sürdürmekte.Yakaköy Çilek Cad. NO.46/2 ORTAKENT BODRUM

Tel :+90 532 527 76 49


www.dibeklihan.com


 Bu haber 1212 kez izlenmistir