2 Mart'a kadar Sürecek Türk Eğitim Derneği'nin Tam Eğitim Bursu için başvurular başladı !

Türk
Bu haber 2014-01-23 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği'nin başarılı ama maddi olanakları yetersiz çocuklara verdiği burs için başvurular başladı. Türk Eğitim Derneği, başlattığı eğitim seferberliği kapsamında toplam 10 bin çocuğa Tam Eğitim Bursu vermeyi hedefliyor.

86 yıldır gururla taşıdığı meşalesiyle eğitim dünyasını aydınlatan Türk Eğitim Derneği, maddi olanaksızlıklar yüzünden gelecek kaygısı taşıyan başarılı öğrenciler için umut olmaya devam ediyor.
2014-2015 öğretim yılında TED Okulları'na alınacak burslu öğrencilerin belirleneceği 'Tam Eğitim Bursu Sınavı', 5 Nisan Cumartesi günü TED Bodrum Kolejinde gerçekleşecek. Tam Eğitim Bursu sınavını kazanarak TED ailesine katılma ve iyi bir eğitim alma şansı bulan öğrenciler Türk toplumunun geleceğini daha sağlam temeller üzerine inşa ederek yarınlara umutla bakılmasında büyük bir rol üstleniyor.
Sınava girecek öğrencilerde T.C. vatandaşı olmak, 5., 6., 7. veya 8. sınıfa devam ediyor olmak, en son bitirdiği sınıftaki karne not ortalamasının 85 ve üzeri olması, ekonomik koşullar itibariyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duymak gibi kriterler aranıyor. Türk Eğitim Derneği'ne bağlı okullarda öğrenimini sürdüren öğrenciler ise burs sınavına katılamıyor.
'Tam Eğitim Bursu'na başvurmak isteyen adaylar, 02 Mart 2013 tarihine kadar www.ted.org.tr adresinden online başvuru yapabilir ya da burs kriterleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0312 418 06 14 /159 numaralı telefonu arayabilirler.

Türk Eğitim Derneği'nin 2003-2004 öğrenim yılında başlattığı burs düzenlemesiyle, başarılı ama ekonomik yetersizlikler yaşayan öğrenciler 'Tam Eğitim Bursu' (TEB) kapsamında okutuluyor. 'Tam Eğitim Bursu', burs desteği verilen öğrencilerin eğitim, servis, yemek, giyim, kitap-kırtasiye giderlerini ve harçlıklarını üniversite lisans eğitiminin sonuna kadar karşılıyor. 'Tam Eğitim Bursu' alan öğrenciler, öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını Türk Eğitim Derneği okullarında sürdürüyorlar. '10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye'kampanyası hakkında Eğitim sistemindeki sorunları çözmeyi ve maddi olanaksızlar yüzünden eğitim alma hakkından mahrum kalan başarılı öğrencilere okuma olanağı tanımayı hedefleyen '10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye' kampanyası kapsamında 'Tam Eğitim Bursu' alan öğrenciler TED Okulları'nda eğitim görüyorlar. Türk Eğitim Derneği, 'Tam Eğitim Bursu' ile çocukların yalnızca eğitim masraflarını karşılamakla kalmıyor, burstan yararlanan tüm çocukların gelişimini eğitim hayatları boyunca takip ediyor ve barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına kadar tüm harcamalarını üstleniyor.Tel: 0312 418 06 14 Bu haber 1141 kez izlenmistir