Bodrum Belediyesi Oda Orkestrası Konseri Solist Tuğer DORUK(Klarinet) Oasis 9 Mayıs Cuma Saat: 20:00

Bodrum
Bu haber 2014-05-01 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Belediyesi Oda Orkestrası Konseri Solist Tuğer DORUK (Klarinet) Oasis 9 Mayıs Cuma Saat: 20:00

Konser Ã?cretsizdir.


Tuğer DORUK 1985 yılında Trabzon'da doğdu. 2000 yılında Dokuz Eylül Üiversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek Klarinet çalışmalarına başladı.

Dünyaca ünlü Klarinet virtüözlerinden Alain DAMİENS ve Nicolas BALDEYROU ile Master Class çalışmalarına katılmıştır. İZDSO Genç solistler yarışmasını kazanmış ve 28 Mart 2008 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Carl Maria von WEBER'in Op.73 Fa minör 1 no'lu Klarinet Konçertosu'nu seslendirmiştir.

2009 yılında Dokuz Eylül Üiversitesi Devlet Konservatuarı'ndan pekiyi derece alarak mezun olan sanatçı birçok konser ve etkinlikte yer almıştır.

21 Ocak 2011 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavı kazanarak İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nın kadrolu klarinet sanatçısı olmuştur. Yaşar Üiversitesi?nin düzenlediği oda müziği yarışmasında Hermes Trio'nun bir üyesi olarak birincilik ödülü kazanmış ve İngiltere'ye davet edilmiştir.

Orkestra şefi ve besteci Selman Ada'nın sanatçıya ithafen bestelediği Klarinet Rapsodi'sini Mersin ve İzmir Devlet Opera Orkestraları eşliğinde solist olarak seslendirmiştir.

 Bu haber 1462 kez izlenmistir