Exlibris Sergisi 24 Haziran - 4 Temmuz süresince Dibeklihan'da

İstanbul
Bu haber 2014-06-23 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Exlibris, kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları, üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmalardır.

Kitabın kartviziti ya da tapusudur. İngilizce "Bookplate" olarak da bilinen Exlibris, kitap sahibini tanıtır, onu yüceltir ve kitabı ödünç alan kişiyi geri getirmesi konusunda uyarır.

Exlibris önemli bir iletişim aracıdır. Sanatı, insanın elleri arasına, kitapların içine kadar getirir, onun büyüleyici sıcaklığını hissettirir.

Çok uzun bir geçmişe sahip bu sanat dalı, yapıldığı döneme ait kültürel, tarihsel özellikleri günümüze taşıması nedeniyle de ilgi çekmekte, sanatçılar ve koleksiyoncular arasında önemli bir değiş tokuş objesi olarak kullanılmaktadır.

İstanbul Exlibris Akademisi Derneği, Exlibris sanatçılarını, tasarımcılarını, koleksiyoncularını ve kullanıcılarını bir araya getirmek, Exlibris'le ilgilenenler arasında iyi bir iletişim kurmak, Exlibris'in bir sanat dalı, bir grafik disiplin olarak gelişmesini sağlamak ve Exlibris alanındaki mirasımızı korumak amacıyla kurulmuştur.Exlibris Sergisi 24 Haziran - 4 Temmuz süresince Dibeklihan'da

Çilek Cad. 46/2 Yakaköy
Ortakent - Bodrum

Tel: 0532 5277649


www.dibeklihan.com


 Bu haber 1288 kez izlenmistir