Tarih: 11 - 24 Temmuz 2014 Yer: Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi

(Pazartesi günleri hariç, saat 09:00 - 20:00 saatleri arasında açıktır.) " />

Anıların Metamorfozu Sergisi, 11 - 24 Temmuz, Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi

Desen,

Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi yaz boyunca birçok sergi ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Sanat çalışmalarını Bodrum'da sürdüren Uyav Ailesi 11- 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında; desen, resim, heykel, ahşap objeler ve halatlardan oluşan Metamorfoz isimli sergisini tüm sanatseverlerin beğenisine sunacak.

İlk atölyesini Milas'ta açan Erkan UYAV, 1990 yılından bu yana Bodrum'da çalışmalarına devam ediyor. Özel hayat ve atölye diye bir ayrım gözetmediğini ifade eden sanatçı, yaşadığı her anı, yaratıcılık sürecine dâhil ediyor. Ayrıca Erkan Uyav Souvenirs adlı satış galerisinde ürünlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Melahat UYAV 2012 yılından itibaren Dr. Ayla Eriş' ten Temel Sanat Eğitimi danışmanlığı alıyor ve kendi desen ve resim çalışmalarının yanı sıra, eşi ve oğullarıyla birlikte Erkan Uyav Souvenirs satış galerisini yönetiyor.

Uyav Ailesinin 1987 doğumlu büyük oğlu Çağlar UYAV'ın çocukluğu Erkan UYAV atölyesinde geçmiş. Yaptığı desen çalışmaları ona ilk deneyimlerini kazandırmış. Uçmaya olan tutkusu nedeniyle, ailesinin güzel sanatlar okuması yönündeki ısrarına rağmen, havacılık ve uzay mühendisliği alanında eğitim almaya karar veren Uyav, eğitimine halen İtalya Politecnico di Torino'da devam ediyor.

Üiversitede aldığı fizik, cebir, geometri dersleri sayesinde sanatı, bilimle sentezlemek isteyen sanatçının; sergideki 'Origin' adlı köşesinde, her tablo bir cebirsel ifadeye sahip.

Uyav ailesinin 1990 doğumlu en genç üyesi olan Sinan Uyav'ın da öğrenimi, kardeşi gibi sanatla ilgili olmasa da, hayatını sürekli resimle iç içe geçirmiş. Aile atölyelerinde, yaşanmış objelerin nasıl birer sanat eserine dönüştüğüne tanık eden Uyav, ayrıca desen çalışmaları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Hikayesi olan ahşap ve halatları bir arada kullanarak yarattığı "gemici düğümleri" serisini hayal gücünün imzası niteliğinde... Sanatçı ayrıca "Kendir" ismini verdiği kendi markası altında aksesuar tasarımları yapıyor.


Tarih: 11 - 24 Temmuz 2014 Yer: Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi

(Pazartesi günleri hariç, saat 09:00 - 20:00 saatleri arasında açıktır.)Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi

Milta Bodrum Marina
Neyzen Tevfik Cad. No:1
Bodrum

Ayrıntılı bilgi için;
Ayşe Mine AYKUTLUĞ 0 252 316 18 60 (107)


www.erkanuyav.com


 Bu haber 1602 kez izlenmistir