Turgutreis Ressamlar Sokağı Sanatçıları Karma Sergi 15 - 25 Temmuz

Sergi
Bu haber 2014-07-11 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Belediyesi ޞevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Turgutreis Ressamlar Sokağı'ndan 11 sanatçının karma sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 15 - 25 Temmuz 2014 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle, Turgutreis Ressamlar Sokağı'nda yer alan sanatçıların eserleri, Bodrum Belediyesi ޞevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde görücüye çıkarılacak.

Sergide, Turgutreis Ressamlar Sokağı'nın 11 sanatçısı; Cemile Çevik, Gönül Yakut Yılmazkan, Hülya Çavuş, Hüseyin Taygan, İbrahim Öztoprak, Kahraman Teoman Kunday, Mine Toprak, Nasuf Peprek, Nuket Kozluoğlu, Rezzan Ganiz ve Yaşar Yıldız'ın özgün tasarımlarından oluşan eserleri sergilenecek.

2004 yılında 10 ressam tarafından kurulan, birçok sanatçıya ev sahipliği yaparak yerli ve yabancı sanatseverleri açılış ve kokteyllerle bir araya getiren Turgutreis Ressamlar Sokağı, çalışmalarını bugün de sürdürmektedir. Turgutreis Ressamlar Sokağı sanatçılarından Gönül Yakut Yılmazkan yaptığı açıklamada; "Bu sokağın çalışmaları, Bodrum Yarımadası'nda bir ilk olmakla birlikte diğer mahallelere de örnek teşkil etmiştir. Sokak, yaz sezonu boyunca festival havasında, canlı performanslarıyla da ilgi odağı olmuştur. Turgutreis Ressamlar Sokağı sakinleri, sanat değerlerinin kaybolmaması için büyük bir özveri ile çalışmalarını devam ettirmektedir." şeklinde konuştu.

Turgutreis Ressamlar Sokağı Sanatçıları Karma Sergisi, 15 Temmuz 2014 Salı günü saat 19.00'da gerçekleştirilecek açılışın ardından 25 Temmuz 2014 tarihine kadar hafta içi 10.00 - 20.00, cumartesi günleri ise 10.00 - 17.00 saatleri arasında görülebilir.

Sergiye Katılan Sanatçılar;

Cemile Çevik
Hülya Çavuş
Hüseyin Taygan
İbrahim Öztoprak
Kahraman Teoman Kunay
Mine Toprak
Nasuf Peprek
Nüket Kozluoğlu
Rezzan Ganiz
Gönül Yakut Yılmazkan
Yaşar YıldızBodrum Belediyesi şževket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı
No:77 48960 Turgutreis/Bodrum

Tel: 0.252.382 47 37
https://www.facebook.com/turgutreiskultursanat
https://twitter.com/treiskultur


www.turgutreiskultursanat.org


 Bu haber 1717 kez izlenmistir