AOGİ - İki Yürek İki Dokunuş - Resim ve Heykel Sergisi / 7 Ağustos - 12 Ekim

İki
Bu haber 2014-08-07 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

İki kadın sanatçı Gülten İmamoğlu â?? Arzum Onan ve 2 kadın küratör Gizem Tatlıcı â?? Zerrin Ulusman' ın işbirliği ile düzenlenen "AOGİ - iki yürek iki dokunuş / AOGİ- two hearts two touchs" adlı sergi, Türkiye'nin ilk sanat Oteli Casa Dell'Arte Bodrum'da..

Çağdaş Türk resim sanatının değerli sanatçılarından ve uluslararası platformdaki temsilcilerinden dünya çapında dördü birincilik 9 ödül sahibi bir sanatçı olan Prof. Dr. Gülten İmamoğlu ve 9 yıllık zorlu ve zahmetli eğitim sonucundaki birikimle yeni titrine kavuşan heykeltraş Arzum Onan'ın eserleri, bir sanat oteli olan Casa Del Arte'de sanatseverlerle buluşuyor.

Amerika'da "Woman of the year 2011" dahil uluslar arası önemli ödülleri olan, genç yaşta akademik yaşamında profesörlük ünvanına sahip Gülten İmamoğlu'nun kendine özgü sanatsal yaklaşımıyla, doğum-yaşam-ölüm gerçekliğinde sürekli değişerek katmanlaşan ve Zaman tanrı'ya boyun eğen ruhun hallerini resmettiği; yoğun devinim yüklü soyut dışavurumcu kompozisyonlarını dünyanın pek çok ülkesinden sonra ilk kez Bodrum'da görebileceksiniz.

Kadının tüm hallerini, heykel biçimsel boyutuyla ifade eden Arzum Onan, İrfan Korkmazlar'la başladığı heykel serüvenini Yunus Tonkuş'la içselleştirdiğini belirtiyor. Çamurun yumuşaklığı, metalin soğukluğuna kendi ruhunu, sevgisini ve zarafetini de katarak kadının değişken duygularını yansıtan eserlerini İstanbul'dan sonra ilk defa Bodrum'da sergiliyor.

Sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan "AOGİ-iki yürek iki dokunuş" sergisinde; Gülten İmamoğlu'nun beyaz tuval üzerinde kendi ürettiği üslupla renklerin armonisini izlerken, Arzum Onan'ın 9 yıllık birikimininde değişik materyaller kullanarak yaptığı heykellerini, hocası Yunus Tonkuş'un dediği gibi şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

7 Ağustos Perşembe günü açılacak olan sergi 12 Ekim'e kadar her gün 10:00 â?? 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.Casa Dell\'Arte Bodrum

İnönü Cad. No:66
Torba-BODRUM

İletişim: Aslı Çiftçi
Tel: 0252 367 18 48


www.casadellartebodrum.com


 Bu haber 1478 kez izlenmistir