1971 yılında İstanbul'da doğan Kale, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. Sanatçı eserleri ile bugüne dek yurt dışında ve yurt içinde pek çok karma ve kişisel sergide yer almış ve son yıllarda üretimini ağırlıklı olarak cam üzerinde yoğunlaştırmıştır.
" />

Yücel Kale'nin 'Her Dem' isismli sergisiYalıkavak İsis Heykel ve Tasarım Atölyesi'nde

Yücel

İsis Heykel ve Tasarım Atölyesi ünlü heykeltıraş Yücel Kale'yi Bodrum Yalıkavak'taki atölyesinde misafir ediyor.

2005'te yaratım sürecini "Zamanın esiri aklımız takılır zamanın aynasına, ayna kendine bakar ve yapar kendini kopyasından ve sergi oluşur çatışmasından" sözleriyle ifade eden heykeltraş Yücel Kale'nin, farklı malzemelerden ürettiği 12 yıllık özgün hayal dünyasının figürlerinden oluşan "Her Dem" isimli sergisi 30 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında İsis Sanat Galerisi'nde görülebilir.

1971 yılında İstanbul'da doğan Kale, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. Sanatçı eserleri ile bugüne dek yurt dışında ve yurt içinde pek çok karma ve kişisel sergide yer almış ve son yıllarda üretimini ağırlıklı olarak cam üzerinde yoğunlaştırmıştır.İsis Heykel ve Tasarım Atölyesi
Palmarina Marina Karşısı
Çükertme Sokak
Tel: +90 530 941 64 10


www.atolyeisis.com


 Bu haber 1458 kez izlenmistir