Ece Turaman Resim Sergisi 28 Eylül'e kadar Oasis'te Nurol Sanat Galerisi'nde!

Bodrum
Bu haber 2014-09-08 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nin Eylül ayı konuğu Ece Turaman.

Ece Turaman Resim Sergisi, 05 Eylül 2014 Cuma günü saat 19:00'da yapılacak kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılacak ve 28 Eylül 2014 tarihine kadar, Pazartesi günü hariç, her gün 12:00 - 20:00 saatleri arasında gezilebilecek.


Ece Turaman hakkında...

1955 yılında Malatya?da doğan Ece Turaman TED Ankara Koleji?nden sonra Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü?nden mezun oldu. 1977 yılında Birmingham Güzel Sanatlar Okulu Resim Bölümü?nü bitiren Turaman, Yüksek Lisansını aynı okulun sanat tarihi bölümünde 20. yüzyılın ilk çeyreğindeki akımlar üzerine yaptı. Sanatçı, Trevor Halliday, Roy Abell, Barry Cook ve Peter de Francia gibi ressamların atölyelerinde de çalıştı.

"Bu sergimde bir süredir işlediğim dış konumlar ile yeniden döndüğüm iç mekânlarda pencereler önüne yerleştirdiğim ölü doğa düzenlemelerini bir araya getiriyorum" diyen Ece Turaman'ın son iki yılın ürünü olan eserlerini geometrik arka planlar üzerine komposizyonladığı canlı ve çarpıcı renklerden oluşan kediler, kuşlar, müzik aletleri, lambalar ve ferforje balkonlar ile bezemiş olduğu gözlemlenmektedir.
Londra, İstanbul, Ankara, Cambridge, Bristol, Oxford ve Paris'de katıldığı sayısız karma sergilerin yanı sıra 12 kişisel sergisi de bulunan Ece Turaman'ın yurt içinde ve yurt dışında çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Sanatçı, çalışmalarına halen yaşadığı Londra'da devam etmektedir.Bodrum Nurol Sanat Galerisi

Oasis AVM
Bodrum Bu haber 1439 kez izlenmistir