Handan Özmen'in Osmanlı Kiremit Resimler Osmanlı Tersanesi sanat galerisinde 18 Eylüle kadar gezilebilir.

Handan
Bu haber 2014-09-08 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Kiremit Günlüğü Minyatür Sergisi 1775 yılında kurulan Osmanlı Tersanesi; restore edilerek Milta Bodrum Marina içerisinde, Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi olarak yıl boyunca birçok sergi ve etkinliğine ev sahipliği yapmakta.

Bugüne kadar çalışmaları özel koleksiyonlarda ve butik otellerde değerlendirilen ''Handan Özmen (İDGSA) Osmanlı Kiremit Resimleri" ilk defa Bodrum Milta Marina Kaymakamlık Osmanlı Tersanesi sanat galerisinde sergileniyor. Sergide Osmanlı donanması minyatürlerinin yorumlarını da içeren çalışmaların yanı sıra sanatçının geçmiş döneme ait eserlerinden örnekler de yer alacak.

1979 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, yüksek resim bölümünden mezun olan Handan Özmen desinatörlük çalışmalarının yanı sıra özel bir okulda resim ve sanat tarihi öğretmenliği yaptı. Son beş senedir özel bir uygulama ile resme uygun hale getirdiği Osmanlı tarzı kiremitler üzerine "Kapılık" adını verdiği çalışmalar yapmakta. Halen Bodrum Yalıkavak'taki atölyesinde özel koleksiyonlar için çalışıp internet aracılığıyla da ulaştığı sanatseverlere Osmanlı minyatürü, Bodrum ve doğa konularında eserler sunmakta.

" 5 yıldır süregelen Osmanlı Kiremiti yolculuğu, Bodrum gibi bir kültür - sanat merkezinde, Kaymakamlık Osmanlı Tersanesi'nde bir sergi ile niye 'Kiremit Günlüğü' olarak gerçekleşmesin diye düşündüm....çalışmalarım çatılardan duvarlara inen küçük, renkli, fonksiyonel objeler... el emeği olmakla birlikte kolayca el değiştirebilirler de... yenilerini ise farklı duygularla ama aynı heyecanla üretmeye devam ediyorum... şimdiye kadar yurt dışı da dahil olmak üzere, kargo ve elden ulaştığımız 'Kiremit Günlüğü' dostlarına, aramıza yeni katılacak misafirlerimize teşekkür ediyor, herkesi 5-18 Eylül sürecinde Osmanlı Tersanesi sanat galerisine bekliyoruz.

" 4 yıldır süregelen Osmanlı Kiremiti yolculuğu, Bodrum gibi bir kültür - sanat merkezinde, Kaymakamlık Osmanlı Tersanesi'nde bir sergi ile niye 'Kiremit Günlüğü' olarak gerçekleşmesin diye düşündüm....çalışmalarım çatılardan duvarlara inen küçük, renkli, fonksiyonel objeler... el emeği olmakla birlikte kolayca el değiştirebilirler de... yenilerini ise farklı duygularla ama aynı heyecanla üretmeye devam ediyorum... şimdiye kadar yurt dışı da dahil olmak üzere, kargo ve elden ulaştığımız 'Kiremit Günlüğü' dostlarına, aramıza yeni katılacak misafirlerimize teşekkür ediyor, herkesi 5-18 Eylül sürecinde Osmanlı Tersanesi sanat galerisine bekliyoruz.''Milta Marina
Osmanlı Sanat Galerisi
Bodrum Bu haber 1343 kez izlenmistir