Yüksel Güner Seramik Sergisi 2 Kasım'a kadar Nurol Sanat Galerisinde

Bodrum'da
Bu haber 2014-10-27 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum'da yaşayan ve Bodrum Art Derneği Başkanı olan Seramik Sanatçısı Yüksel Güner'in Seramik Sergisi 10 Ekimde Saat 18:30'da Nurol Sanat Galerisinde açılacak.

Sergi 2 Kasıma kadar Pazartesi Hariç hergün 12:00-20:00 saatleri arasında görülebilir. Yüksel Güner 18 Ekim Saat 17:00'de "Seramik" konulu bir söyleşi yapacak.

Yüksel Güner Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Seramik Bölümü?nün ilk öğrencilerinden olup, öğrenciliği sırasında kendi seramik atölyesini kurdu ve aynı bölümde okuyan kız kardeşi (daha sonra aynı bölümün öğretim üyesi ve Bölüm Başkanı Profesör Güngör Güner) ile beraber çalıştı.

Yıldız Porselen çamur ve sır araştırmaları bölümünde 8 ay çalıştı. 1961 de mezun olup Çanakkale Seramik Firit ve Sır Hazırlama Şefi olarak işe başladı. Bir süre sonra Kale Bodur fabrikalarının kuruluşunu ve işletmesini üstlendi. 1966 da Eczacıbaşı Seramikde işletme şefliği, işletme müdürlüğü, fabrika müdürlüğü, genel müdürlük, koordinatörlük, gurup başkan yardımcılığı gibi üst kademe yöneticilikleri ile 35 yıl görev yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Seramik Meslek Yüksek Okulu, Turgutreis Engelliler Eğitim Vakfı gibi eğitim kurumlarında seramik dersleri verdi.

Seramik adlı bir de eğitim kitabı yayınladı. 2000'de emekli olunca atölyelesini Bodrum?a taşıdı. "Keramos Sanat Evi" olarak adlandırdıkları atölyelsinii Bodrum'da hayata geçirdi. Atölyenin iki katı müze ve galeri olarak yaklaşık 500 yapıtın sergilendiği bir mekan şeklinde ziyaretçilere açıktır.

 Bu haber 1643 kez izlenmistir