Avenue Bodrum AVM 'de 'Küçük Deniz Kaplumbağası' Tiyatro Gösterisi 12 Ekim Pazar 17:00

Avenue
Bu haber 2014-10-09 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Avenue Bodrum AVM 'de Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosunun hazırladığı "Küçük Deniz Kaplumbağası" Tiyatro Gösterisi 12 Ekim Pazar günü saat 17:00 de izlenebilir Avenue Bodrum AVM de tiyatro gösterileri devam ediyor.

Bu hafta sonu da yine Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosunun hazırladığı "Küçük Deniz Kaplumbağası" adlı çocuk oyununu sahneleyeceğiz.

Küçük deniz kaplumbağası Kapkap'ın herkesten sakladığı bir hazinesi vardır. 95 milyon yıldır dünyamızda yaşayan deniz kaplumbağalarının insanlar tarafından kabuğundan tarak, derisinden çanta yapılmak amacıyla yakalandığını; bazen sebepsiz yere yok edilerek topu topu iki bin tane kaldıklarını bilen deniz kaplumbağası Kapkap, hazinelerine kimsenin dokunmasına izin vermez ve onları sahildeki kuma gömerek saklar. Fakat küçük hazine avcısı ve onun köpeği Bobi, hazinenin yerini bulurlar. Kovalamaca sırasında Kapkap'ın iki aydır kumda sakladığı hazinesinin yumurtaları olduğu anlaşılır. Yumurtalar çatlar ve Kapkap, yeni doğan bebek deniz kaplumbağalarıyla birlikte denize açılır. Nesli tükenmekte olan kaplumbağanın yumurtalarına zarar vermek üzere olduğunu anlayan hazine avcısı, yaptığı yanlışı anlar ve çok utanır.

Çocuklarımıza, denizlerin temizliği, soyu tükenmekte olan canlıları koruma gerekliğiyle ilgili bilgi verdiğimiz oyunumuzda ayrıca hayvanlara kötü davranılmamasını; hatta bakamayacağımız hayvanı sahiplenmememiz, sahibi olduğumuz evcil hayvanımızı asla terk etmememiz gerektiği de anlatılıyor.

12 Ekim Pazar günü, saat 17.00 da gerçekleşecek animasyonlar ve tiyatro gösterisi, Avenue Bodrum AVM ziyaretçilerine kahkaha dolu ve eğlenceli bir pazar geçirtecektir.

Avenue Bodrum AVM
www.avenuebodrumavm.com
www.facebook.com/avenuebodrum
Merkez Mah. Atatürk Bulvarı No: 25-29, 48400 Konacık-Bodrum
0 (252) 444 3 719www.avenuebodrumavm.com
www.facebook.com/avenuebodrum
Merkez Mah. Atatürk Bulvarı No: 25-29, 48400 Konacık-Bodrum
0 (252) 444 3 719


www.avenuebodrumavm.com


 Bu haber 1079 kez izlenmistir