Erenler Sofrası'nda Filipin Mutfağı ve Bira Günü 24 Ocak Ctesi

Size
Bu haber 2015-01-16 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Size Erenler Sofrası Zeytin Bahçesi'nden mektup var:

Değerli Misafirlerimiz,

Bodrum'a yerleşeli sekiz yıl olmuş, hala şaşırtabiliyor insanı. Bodrum'u doğası, güzellikleri kadar, burayı kendine yuva yapmış insanları mı özel kılıyor acaba? Neyzen Tevfik'ten beri buraya gelip yerleşenler yurt kuranlar hep özel insanlar mı?

Bugün sizlere o çok özel insanlardan birini daha tanıtmak istiyorum, Marie Elsa Gün.  Elsa, bu yıl bizim 'Cooking Class Bodrum' ekibimize dahil oldu, sezonda  birlikte bir çok yabancıya Ege mutfağının otlarını zeytinyağlılarını nasıl pişirdiğimizi öğrettik.

 Herkesin hayatında  başkasına değişik gelebilecek şeyler olabilir ama onun ki biraz daha sıra dışı. Marie Elsa, Avustralya vatandaşı, annesi  Filipin kökenli babası İtalyan, yemek yapmaya ve tatdırmaya meraklı sıkı durun, o bir doktor.

Sevmiş bir Türk yerleşmiş Bodrum'a.  Bizim mutfak tam oldu, avukatlar, laborantlar, eğitmenler,  turizmciler, yazarlar derken bir de doktorumuz oldu.  Filipinli genlerinden aldığı özel süsleme yeteneği  ile hazırladığı tabaklar bir o kadar da lezzetli.

Filipin mutfağı  deniz kenarında olduğu için deniz mahsullerine ağırlık veren, yoksul olduğu için de bulduğu malzeme ile özel lezzetler yaratabilen bir mutfak.  Sorduk yemekte ne içilir diye en çok Bira içildiğini söyledi  Elsa.

Biz de bu fırsat ile başka bir özel Bodrumlu ailenin ürettiği ilk yerel  biramızı sunalım birlikte dedik. 'Garaguzu' biralarının önce Sarışını, sonra Amberi servis edilecek aşağıdaki menümüz ile.

24 Ocak Cumartesi akşamı bize özel bir menü hazırladı onu sunacak. Arzu eden pişirme aşamasından itibaren katılabilir, arzu eden de sadece yemeğe.

Başlangıçlar: Lumpia Sariwa (Taze Bahar börekleri), Siomai (dana etli dürüm), Filipin usulü kalamar tava, lumpia shanghai  (Sebzeli börekler), pancit kanton (yumurtalı sebzeli makarna), hindistan cevizi sütünde balkabağı ve fasulye

Ana Yemek Opsiyonları: Baharatlı Karides Kavurma veya  Domates Soslu Domuz eti  veya Özel sosunda pişmiş tavuk budu veya vejeteryan opsiyon chopsuey

Tatlı: Elmalı tarçınlı, karamel soslu milföy.

Kişi başı 85 TL limitsiz bira servisi dahil.

Pişirmeye saat 14'den itibaren başlıyoruz, yemek saat 18.30'da başlıyor.

Rezervasyon için 05322482479'u arayabilir,
veya sofra@erenler-sofrasi.com'a mail gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla, Aslı MutluErenler Sofrası Zeytin Bahçesi

Cumhuriyet Cad. (Turgutreis Yolu)
Armutalan Sokak 9/A
Ortakent, Bodrum


www.erenler-sofrasi.com


 Bu haber 1206 kez izlenmistir