Evrim Özeskici ve Şirin Koçak Resim ve Seramik Sergisi, 2 - 18 Mart

Bodrum
Bu haber 2015-02-28 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Nurol Sanat Galerisi genç kuşak sanatçılardan Evrim Özeskici ve Şirin Koçak'ın Resim ve Seramik Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor.

1984 yılında Çorum'da doğan Evrim Özeskici, Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı'nda Lisans (2007), Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı'nda Yüksek Lisans (2010) eğitimini tamamladı.

Alanında dört ödül kazandı ve dört kişisel sergi açtı. Üç yüze yakın ulusal/uluslararası sempozyum, bienal, workshop, seminer ve sergilere katıldı.

Sanatçı, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olup Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı'nda Sanatta Yeterlik eğitimine devam etmektedir.

Evrim Özeskici, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde sergileyeceği resimlerinin konusunu, "Ötekiler" başlığı ile şöyle özetliyor:

"Ötekiler insanoğlunun kendi yaşam serüveninde dışlanmışlığı, insanın kendisiyle hesaplaşmasını, ruh halini ve toplum tarafından ötekileştirmeyi anlatır. Bu bağlamda 'Ötekiler' toplumun çoğu kez arka bahçesidir. Yalnızlığa itilmiş ve birileri tarafından dışlanmıştır. 'Ötekiler' aslında bizleriz, yani herkes... Sergi aynı zamanda topluma karşı bir bilinç oluşturur. Ötekileştir(il)meden bir arada yaşamanın bilincidir."

Razgrad, Bulgaristan'da doğan Şirin Koçak ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü'nde Lisans (2005), Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik ve Cam Anasanat Dalı'nda Yüksek Lisans (2009) ve Sanatta Yeterlik (2014) eğitimini tamamladı.

Yurt içinde iki kişisel sergi açtı ve pek çok uluslararası sempozyum, bienal, workshop, seminer ve sergilere katıldı. Üç ulusal, bir uluslararası ödüle sahip olan Koçak, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır. Şirin Koçak, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde sergileyeceği seramik çalışmalarını ise şu sözlerle ifade ediyor:

"Çamuru kullanarak şekillendirdiğim çalışmalarımda sayısız el yapımı formlar görmek mümkündür. Hepsi de farklı durumlarda ve değişik ışıklarda ayrı vurgular yakalar. Derinlik, kişisel izlenim ve hayal, bu hassas seramiklerin temelini oluşturur. Çalışmalarımda antik arkeolojik bulgulardan, elle hissedilir duygulardan ve birbirine tesir gücünden faydalanırım. Ayrıca çamurun kendine has özelliklerinin sınırlarını zorlamayı denerim. Geçmişin izlerini, bu günün hatıralarını, yaşam serüvenindeki inişler ve çıkışları anlatmak isterim. Dokunma, sahipsizlik ve her tür koşulda yaşam bulma olgularına göndermeler yaparım."

Evrim Özeskici-Şirin Koçak Resim ve Seramik Sergisi, 2 Mart 2015 Pazartesi günü, saat 18:30'da yapılacak kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılacak ve 19 Mart 2015 tarihine kadar, her gün 12:00-20:00 saatleri arasında gezilebilecek.

İletişim:

Zehra KAYATAŞ
Tel : (252) 317 0002 dahili 12
E-mail : nurolsanatgalerisi@oasisbodrum.comNurol Bodrum Sanat Galerisi

Oasis AVM
Bodrum


www.oasisbodrum.com


 Bu haber 1118 kez izlenmistir