Antonio Cosentino Resim Sergisi, 20 Mart - 11 Nisan, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde

Sergi
Bu haber 2015-03-21 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Antonio COSENTINO Resim Sergisi, 20 Mart 2015 Cuma günüsaat 18:30'da yapılan kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açıldı ve 11 Nisan 2015 tarihine kadar, Pazartesi günü hariç her gün 12:00-20:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Antonio Cosentino hakkında...

1970 yılnda İstanbul'da doğan Antonio Cosentino Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Sanatçının Bodrum Nurol Sanat Galerisi'ndeki sergisi, 1998 ile 2014 yılları arasında yaptığı resimlerden bir seçkiden oluşuyor.

Cosentino, bu sergisinde mekana ilişkin eserlerini ön plana çıkarırken resimlerini "...Mekan ve geçmiş benim için heyecan verici. Yanıbaşımdan geçen giden şeylerin sadeliği bana büyülü geliyor. Tüm bunların toplamından ve buna eşlik eden tinsellikle harmanlanmış bir resim fikrim var. İçinde bulunduğum mekanlar ve etkileri, benimle çevrem arasında kesintisiz bir duygu uyandırır. Bazen bir romans olarak, bazen süre olarak mekan bana hep karmaşık gözükür. Zihnimde onları çeşitlemeye başladığımı, her seferinde benzer de olsalar farklılıklarla kurulduğumu görürüm. Bir daha bir daha baktığım şeylerin, gördüklerim mi yoksa hatırladıklarım mı oldukları benim için hep karmaşık bir sorudur. Tam olarak ne görmekteyim? Görebildiğim sürece hafızamda toplanan her birikinti zihnimde sürekli dönüp durur. Öncelikle zihnimden taşanları bazen de öngörülemez olanları düşlüyorum. Onlara bir şekil vermekle yükümlü olduğum hissi, zaman diliminin içinde herşeyi benimle birlikte sürükler..." sözleriyle ifade ediyor.

 Bu haber 933 kez izlenmistir