Erenler Sofrasında Mayıs ayı boyunca Oğlak Kebabı...

Bence eskiler ağzının tadını da bilirmiş, biz de bilenlerin izini sürdük bu oğlak lezzetini Erenler Sofrasına taşıdık.
Bu haber 2015-05-06 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Erenler Sofrasında Mayıs ayı boyunca Oğlak Kebabı...

Neden Oğlak Kebabı: İşte Erenler Sofrası'nın üretken, marifetli aşçıbaşısı, eğitmen Aslı Mutlu'nun cevabı...

"Bir hatırlayın Bodrum'a neden gidilirdi ? Tamam kabul ediyorum gençken hepimiz bir Halikarnas gecesi yaşayalım isterdik, ama ben kendi hesabıma Bodrum'a geldim mi, doğaya çiçeklere denize ve bütün bunların yanında da sızma zeytinin yağına banılmış bazlamalara, buraya özgü o açık renkli favaya, ahtapotlara, otlu böreklere, cırık kebabına, oğlak tandıra, mis gibi kokan iğde ağaçlarının altında içilen bir yudum rakıya tav olup buralara geldim. Bodrum'un yerlisi eskiden buralara yol daha doğru dürüst gelmemişken, büyük baş hayvan yemezmiş, burada tavuk tabii cırık iken yenir, gündüz dağlara salınan yabani kekikler ile beslenen oğlaklar kuyuda tandır yapılıp yenirmiş. Bence eskiler ağzının tadını da bilirmiş, biz de bilenlerin izini sürdük bu oğlak lezzetini Erenler Sofrasına taşıdık. Her halini denedik en çok fırında bizim masajla aşkla pişirdiğimiz oğlak damağımıza uydu,nefis oldu. Malum oğlak ancak baharda yeniyor, Mayıs ayında menümüze oğlak kebabını da ekledik.Oğlağı ancak bir gün önceden rezervasyon yapanlara servis edebiliyoruz, çünkü bekletmeden yenen oğlak en güzeli.

Mayıs'ta Bodrum'a geldiğinizde, nereden ithal geldiyse gelen TBone'ları büyük şehirlerde imkanları olmayanlara bırakıp, burada Bodrum'lu tadları yüceltmeniz dileği ile rezervasyonlarınızı bekliyoruz."

Menü ;
Soğuklar
Zeytinyağlı çağlalı Enginar, Gambilya favası, çilekli ıspanak kavurma, börülce piyazı, fıstıklı kabak, semizotu salatası, şakşuka.

Ara Sıcaklar
Köy peyniri ızgara, otlu gül böreği Ana Yemekler
Fırında Oğlak, tereyağlı pilav ve mantar sote ile veya Fırında Levrek, salatası ile

Tatlılar
Sütlü Kadayıf veya Kaşık Helvası Kişi başı 75 TL (İçecekler hariç )

' www.erenler-sofrasi.comsofra@erenler-sofrasi.com
0532 2482479
Asli Mutlu
www.erenler-sofrasi.com Bu haber 1347 kez izlenmistir