Avrupalı Naif Ustalar Resim Sergisi 15 Mayıs-6 Haziran Oasis AVM, Nurol Sanat Galerisi'nde

Avrupalı

Avrupalı Naif Ustalar II
Resim Sergisi
Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde.
15 Mayıs ? 6 Haziran 2015

Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek olan Avrupalı Naif Ustalar II Resim Sergisi, Bodrum'da sanatseverlerle buluşturuyor.

Doğallığın yitirilmediği ince çizgilerle yapılan naif resimler, perspektif kurallarını yadsıyışı ve çocuksu anlatımı dışında genel üslup özellikleri göstermez. Naif resimlerde çoğu kez büyük bir ayrıntı zenginliği bulunur. Günümüzde çağdaş sanat alanında akademik eğitim almış sanatçıların resimlerinde de naif unsurlar sıkılıkla görülmektedir. Naif sanatın ülkemizde ki temsilcilerinden, Hüseyin Yüce ve Sema Çulam'ın da bulunduğu farklı ülkeden yedi sanatçının katılımıyla Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek olan Avrupalı Naif Ustalar II Resim Sergisi'nde, Yunanistan'dan Rouli Boua, Almanya?dan Olaf Ulbricht, Finlandiya'dan Aimo Katajainen, İtalya'dan Alessandra Puicci ve Guido Vedovato'nun eserleri yer alıyor.

Avrupalı Naif Ustalar Resim Sergisi 15 Mayıs 2015 Cuma günü, saat 18:30'da yapılacak olan kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılacak ve 6 Haziran 2015 tarihine kadar, Pazartesi günleri dışında her gün 12:00-20:00 saatleri arasında gezilebilecek.Oasis AVM
Nurol Sanat Galerisi Bu haber 916 kez izlenmistir