Ahmet Özel Mucizeler Resim Sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 22 Ağustos'a kadar izlenebilir

Mucize;
Bu haber 2015-08-03 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ahmet Özel, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açacağı sergisinin temasını aşağıdaki sözleriyle ifade ediyor:

"Mucize; yaşamda zamansızlığı, kutsamanın anını temsil eder. Büyük coşkunun, iç taşmanın, aşkınlaşmanın zamansızlıkla buluştuğu an-anlardır mucize. Zaman kavramıyla sınırlandırılmış gibi görünen yolculukların zamanla bir ilişkisi yoktur. İç evrene yapılan yürüyüşler, karşılaşmalar ve yaşanan 'Kairos', mucizeler alanı yaratır.

Sanatçı, bu mucizelerin tanığı ve onu besleyen özün en büyük kaynağı, tüm varlığıyla onu hissedendir. Evren, dünya, akan su, zaman - zamansızlık, boşluk, hiçliği açığa çıkaran şeyler, dünyada olmak, dünyanın dışına çıkmak, varlığa yönelmek... Sanatçının imgeleminde her birinin dizgesel olarak bir anlamı ve yeri vardır. Tümü, enerjinin yönlenmesidir, kuşatıcı rol oynar.

Sanatçı hep o kurgu içinde, o enerji akıntıları içinde beslenir, oluşan aurada kendi düş-gücü ve realite arasında yeni anlarda yeni yaşamların ardına düşer."


Ahmet Özel hakkında...

1960 yılında Çanakkale, Biga'da doğan Ahmet Özel, 1976'da Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdi. 1982 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'nden mezun oldu.

1987 - 1988 yıllarında İtalyan Sanat Bursu ile bir yıl Roma ve Floransa'da sanat araştırmaları yaparak resim restorasyonu ve ekspertiz konusunda eğitim gördü. 1985 - 1997 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Resim Heykel Müzesi'nde görev yaptı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde "Sanatta Yeterlilik ? Doktora" çalışmasını tamamladı. Ulusal ve uluslararası 24 kişisel sergi açarak çok sayıda karma sergilere katıldı. Sanatçı çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir.

31 Temmuz Cuma günü saat 19:00'da yapılan kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılan "Mucizeler" Resim Sergisi, 22 Ağustos tarihine kadar Pazartesi günleri hariç her gün 12:00- 20:00 saatleri arasında gezilebilir.Nurol Bodrum Sanat Galerisi

Emin Anter Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Cad.
Oasis AVM, Yasemin Sokak, Kapı No: 309
Bodrum

Tel: 0 252 317 00 02 / Dahili 12


www.oasisbodrum.com


 Bu haber 934 kez izlenmistir