Buika, 18 Ağustos'ta D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali kapsamında senfonik bir konserle müzikseverlerle buluşuyor.

Toni
Bu haber 2015-08-17 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Müzik eleştirmenlerinin Nina Simone, Chavela Vargas, Cesaria Evora gibi isimlerle karşılaştırdığı, NPR'nin "özgürlüğün sesi" diyerek tüm zamanların en iyi 50 vokalisti arasında gösterdiği Buika, D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali kapsamında senfonik bir konserle müzikseverlerle buluşuyor.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Toni Cuenca: Şef
Buika: Vokal

Toni Cuenca yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğindeki konserde Buika dinleyicileri kalplerinden vuran sesiyle en güzel şarkılarını seslendirecek.

Buika, Pedro Almodovar'ın 2011 yapımı "İçinde Yaşadığım Deri" filminde söylediği şarkılarla tüm dünyada olduğu gibi Türkiye?de de müzikseverlerin gönüllerini fethetmişti. 2014 Grammy Ödülleri?nde En İyi Latin Caz Albümü kategorisinde aday gösterilen son albümü La Noche Mas Larga, ABD, İspanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Meksika, Arjantin gibi ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de listelere girdi. "Kumlu kadife" olarak tanımlanan benzersiz sesi ve duygu yüklü şarkı sözleriyle cazdan flamenkoya farklı türleri birleştirerek dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika bugüne kadar Pat Metheny, Chick Korea, Charles Aznavour, Luc Casal, Seal gibi pek çok farklı müzisyenle aynı sahneyi paylaştı. Geçtiğimiz yıl boyunca Asya, Avusturalya, Güney ve Kuzey Amerika ve Avrupa'da konserler verdi.

İnsanların seveceğini düşündüğü şeyleri değil, kalbinden geçeni, kendisi için gerçek olanı yapmayı seçtiğini söyleyen Buika, "Bir sanatçı sadece şarkı söyleyen ya da resim yapan biri değildir, hayatını sanata dönüştüren kişidir." diyor.

 Bu haber 1137 kez izlenmistir