Başka Türlü, Tunç Tanışık'ın resim sergisi. Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 26 Eylül'e kadar gezilebilir

Tunç
Bu haber 2015-09-03 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

TUNÇ TANIŞIK
Başka Türlü
Resim Sergisi
Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
4 - 26 Eylül 2015

Tunç Tanışık'ın otuz dokuzuncu kişisel sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde hayat buluyor. Sanatçı Bodrum'u, yanlışı, doğrusu, hüznü ve sevinciyle bilinciniz de farklı bir yolculuğa çıkarıyor.

Yeniden keşfederken, yaşadığımız, gezdiğimiz ve gördüğümüz bu şehrin imajlarına yeni bir renk katıyor. Yaşamanın vazgeçilmez cazibesini her renk ve kontürde kendine yeni bir yol yaratarak izleyiciye aktarıyor.


Tunç Tanışık hakkında...

1952 yılında Trabzon'da doğdu. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nden 1976 yılında mezun oldu. Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı.

1980'de Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nin kurucu müdürlüğünü yaptı. 1984'de ABD'de "Sanat Müzeciliği ve Plastik Sanat Yapıtları Konservasyonu" konusunda çalıştı.

1989 yılında Kültür Bakanlığı Plastik Sanatlar Dairesi Başkanlığı yaptı. 1998'de Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcılığı'ndan emekli oldu.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü, Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nde plastik sanatlar ve sanat müzeciliği ile ilgili dersler verdi.

Sanatçının Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Hacettepe Üniversitesi Müzesi, Gazi Üniversitesi Müzesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Müzesi, Giresun Üniversitesi Müzesi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Eskişehir Belediyesi gibi resmi ve özel koleksiyonlarda yapıtları bulunmaktadır.

1990 yılında Mevlana Yarışması Birincilik Ödülünü, 2000 yılında ise 61. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Resim Ödülü'nü alan sanatçı, çalışmalarını Bodrum ve Ankara'da sürdürmektedir.

Tunç Tanışık Bodrum "başka türlü" Resim Sergisi, 4 Eylül 2015 Cuma günü, saat 19:00'da yapılacak olan kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılacak ve 26 Eylül tarihine kadar, Pazartesi günleri hariç her gün 12:00- 20:00 saatleri arasında gezilebilecek.

 Bu haber 1141 kez izlenmistir