Etimolojik Cahil Cesareti, Ali İhsan Varol Stand-up Gösterisi, 21 Ocak Bodrum TED Koleji

Ali
Bu haber 2016-01-18 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ali İhsan Varol kelimelerini de yanına aldığı yeni sahne gösterisi 'Etimolojik Cahil Cesareti' ile izleyiciyle buluşuyor.

Ali İhsan Varol'u sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği Kelime Oyunu programından hatırlayacaksınız. Program 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başladığı günlerde, ülke gündemine eleştirel göndermeler içeren soru ve cevapların kullanıldığı bölümlerin ardından Aralık 2013 tarihinde yayından kaldırılmıştı.

Ümit Buget, Varol'dan Türkiye'ye iyi gelecek bir kelime isteyince yanıtı: "Keşke Türkçe'ye o kadar hakim olsaydım" oluyor. Usta sunucu Gezi'den yana bir pişmanlığı olmadığını söylüyor.

ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr


RADİKAL- Ali İhsan Varol, onu televizyon izleyicisiyle içli dışlı yapan ve yedi yıl ekranda birlikte arz-ı endam ettiği kelimelerin peşini bırakmamış. Bu kez onları televizyonda değil sahnede anlatıyor.

Varol, Aralık'ta başlayan ısınma turlarından ardından ocak ayında daha sıkı bir programla İstanbul'da ve diğer illerde izleyiciyle buluşacak.

Ali İhsan Varol Gezi direnişi sırasında ekranını 'çapulcu'ya TOMA'ya açmış bu hareket 'Kelime Oyunu'nun yedi yıllık ekran macerasının sonunu hazırlamıştı. Usta sunucu kelimeleriyle geri döndü, ama bu kez ekrana değil sahneye!

ETİMOLOJİK CAHİL CESARETİ Gösterisine verdiği isim de gene onun mütevazı ve temkinli karakterinin yansıması: 'Etimolojik Cahil Cesareti.' Bu fikrimi paylaşınca, "Etimolojik deseydim herhalde beni taşla kovalarlardı" diyor ve ekliyor: "Tamam biraz çalıştım, "Kelime Oyunu'nu yedi yıl boyunca yaptım, soruları hazırlarken de biraz bilgi edindim ama 'Etimolojik' bir gösteri yapabilecek seviyede değildi bilgim. Ancak 'cahil cesareti' olurdu, ismini de baştan koyalım dedik" Radikal Gazetesi'nden alıntıdır.

Biletler Artçı Sanat ve Biletix'den alınabilir 34 ve 45 TL'dir

 Bu haber 1019 kez izlenmistir