ENGLISH PAGES BODRUM'UN SEÇKİN OTELLERİNE REZERVASYON YAPIN BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİNİ ZİYARET EDİN BİZE ULAŞIN ANA SAYFA
Seçkin Mekanlar
Sanat Etkinlikleri
Partiler, Özel Kutlamalar
Mavi Yolculuk
Konserler
İndirim Kampanyaları
İkbal Çiğdem Damar Yazıları
Haftanın Filmleri
Genel Etkinlikler
Festivaller
Bunları Kaçırmayın!
Bodrumlife Dergisinden Yazılar
Bodrum'un Beldeleri
Bodrum'da Yılbaşı
Bodrum'a dair Kitaplar
Bodrum Sergiler
Alışveriş Seçenekleri
Meriç HIZAL Heykel Sergisi Mine Sanat Galerisi Palmarina'da 22 Eylül'e kadar gezilebilir
EKLENME TARİHİ: 2016-09-09 00:19:47
Meriç HIZAL Heykel Sergisi 2 - 22 Eylül 2016 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum, Yalıkavak'ta!

ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE KOYALIM!
Onu şöyle tanıtıyordu Prof. Dr. Semra Germaner İş Bankası Sergi katalogunda. "Sanatını yaşamla kurmaya çalıştığı doğru bağlar üzerine temellendirmeyi amaçlayan, araştırıcı ve sorgulayıcı bir sanatçı Meriç Hızal." Kendisi Mine Sanat Galerisi'nde sergilenen heykellerini şöyle açıklıyor: "On yılda bir yaşadığımızı yeniden yaşadık. Neden, ne yapıyoruz, ne yapmalıyız bu istenmeyen tekrarlardan kurtulmak için? Otobiyografik çalışmama yeniden döndüm. Benim için sanat kendime yolculuk, kendimi bulma belki yaratma. Bazen günah çıkarma hatta pişmanlık. Bu çalışmada kendi özelimden hareketle birey-toplumsal yaşam arası bir karşılaştırma yapmak bir bakıma yaşadığım süreci tekrar irdelemek istedim. Kolektif bilinçaltına seslenen, belleği zorlayan, ‘Ne yapmalı' dedirten bir çalışma olsun istedim. İnsanlığın belleği unutma özürlüdür denir ve de bireysel hafızanın en çok 30 yıl geriye gittiği. Oysa çoğu çok daha eski olay öylesine aklımda ki herhalde unutmak istemiyorum ve de unutturmamak. Onun için belgelemeli, taşa kazımalı, metalden oymalı. Tıpkı Ülkemdeki kadim uygarlıklardan bize kalanlar gibi. İçimi daha iyi dökmek için epigrafiye de gereksinimim vardı. Yalnız taşıdığı açık anlamı ya da dokusal katkısı için değil bizatihi insanın izi olmaktan kaynaklanan o gizli estetik haz için."

Dalia Maya, Şalom gazetesindeki yazısında bu yapıtları şöyle tarif etmişti: "İçine girip, üstüne oturup sanat eserini yaşam anına dönüştürmek. Soma'da yok olan madenciler… Ve onların çocukları… Çocuk istismarı… Sanatçının olduğu kadar bizlerin de yüreğine lök diye oturan onca acımasız sıfat… İstanbul… Gündelik hayat. Yaşam sorgulamaları, insana dair ne varsa, ama belki de en çok yüreğini acıtan ne varsa heykele dönüşüyor Prof. Meriç Hızal'ın hünerli ellerinde. Belki bir mesaj vermek üzere topluma, ama en çok da sağaltmak üzere ruhunu; çünkü insan ancak kendi ruhunu sağaltınca şifa olabilir yüreğinin değdiğine." Bu ifade tam da sanatçının tarif etmeye çalıştığı ve Ülkü Uluırmak Alçora'nın Hürriyet Gösteri ekinde dile getirdiği gibi. "..Unutmamak zorundayız. Bu hepimize düşen en önemli görev, en önemli SORUMLULUK… Önce sarsılmak, sonra sarsmak… Toplum içinde bireysel sorumlulukların farkında olmak. FARK ETMEK… İşte bunun bilincinde olan bir sanatçıyla karşı karşıyayız. Kendi özelinden hareketle, geldiği geçtiği süreçleri çok iyi değerlendirip irdeleyen bir sanatçının duyarlılığı karşısındayız. Biçimlendirilen nesnenin (şapka)konuyla ilişkisi özel bir anlam ve önem kazanıyor. 25 Ağustos 1925'te Ata'nın ilk kez giydiği şapkadan, güncel ve yaygın takkeye kadar çağrıştırdıklarıyla insanı ister istemez düşündürüyor."

Sergideki yapıtların her biri iki elemandan oluşuyor. Taş parçalar gerçek gazete boyutunda. Doğan Hızlan'ın Hürriyet gazetesindeki köşesinde belirttiği gibi –….sanatçının taraf olduğunu, sanatın toplumsal işlevinin önemini vurguluyor- fikrini doğrularcasına taraflılığını peşin-peşin kabul ettiği tabletlerde Türkiye'nin güncesi gibi o tarihli bir yıllık basından araştırıp derlediği sosyolojik, kültürel, politik kendisince önemli, şaşırtıcı haberlerden kısaltılmış özetler var. Yarattığı derin izi anlatması için taşa delerek oyulmuş. Ahşap parçalar kendisinin değişik tarihlerde giydiği, geometrik bir düzenle biçimlendirilmiş giyilemez temsili şapkalar. Bir duruş, kendini, bakış açısını tarif eden, o yılki yaşamını tanımlayan simgeler, bir tür anı-nesne gibi. Yaşadığı Edirne, İstanbul gibi kentlerden biçim ve renk öğeleri taşıyan, mimariye, iklime, aileye, sosyolojik olgulara göndermeler yapan, izleyiciyi empati yapmaya davet eden formlar.

Bu yapıtları Zeliha Burtek Yapı Dergisinde şöyle tanımlar: "Giymekten keyif aldığı ve O'nu, yaşamını simgeleyen başlıkların ahşap heykelleri ve aynı yıllarda Türkiye'de yaşamı özetleyen "Taraflı" Taş Gazete tabletleri… 12 adet Otobiyografik Derleme. Yaşadıklarını içeren spot bilgiler, bütün bunlar taş ve ahşap malzemeyle görselleşiyor. Taş üzerine yazılarda, gezmeye olan ilgisinin, Anadolu geleneğinin, sevdalısı olduğu arkeolojinin de etkisi var. Ancak nesneleri bir geometrik sistem içinde görüyor ve görselliyor. Örneğin Akademi'ye girişte taktığı bere, artık boşluk-kubbe-mimari ilişkisini birleştirir……… Hızal, çalışmalarında, heykelin bir sanat alanı olmadan önce yaşamın temelini oluşturduğunu düşündürür. Burada madde-form-kavram üçlüsü birbirine yaslanmadan bir arkadaşlık içinde ilerlerken, Hızal görmezden gelinen, yok sayılan konuları, yaşam alanlarını heykelin içine dahil eder. İlginç nokta, konuların maddeye önceliği, geometrinin kurucu rolüyle aşılarak, geometri arayışa yönelen, herkes için ortak olanın ifadesine dönüşür." IŞIK Üniversitesi'ndeki öğrencileri ile de aynı ilkeleri paylaşır Hızal. Apollo Tapınağı'nın alınlığında yazılı olduğu gibi, sanatçı öncelikle ‘Kendini Tanımalı' içten olmalıdır.Burcu Pelvanoğlu'na göre de "Meriç Hızal heykelleri öncelikle biçimdir, formdur. Fakat bunlar aynı zamanda bir şeyi düşündürmesi, bir şeye analoji yapması, bir metafor oluşturması için gerçekleşen heykellerdir." Metaforlarla dokunduğu zaman teması, değişen, dönüşen ya da tekrar eden ama hep var olan bir light motif gibi onun çalışmalarında. ‘Otobiyografimden' çalışmasında seçilen tarihler kişisel yaşamının dönüm noktaları. 1945, 1949 Edirne'deki mimariden, taşlardan, doğadan etkilenen bir çocuğu, 1950-51 heyecanlı bir yaşam döngüsünü, 1962-63 umut ve sorumluluğu 1973 en büyük tutkusunu, yıkımı-yapımı, 1983 Oğluna derin hasretini, 1993 özgürlüğünü simgeliyor. Ama O Ülkesindeki aynı tarihli olaylarla karşılaştırmalar yaparak bir iç hesaplaşmaya giriyor. 2006-2007 Yıllarına geldiğinde bu hesaplaşma kendisini temsil eden şapkalara yansıyor. Ve sonunda kendi ağzından bir fiil çekimi gibi suskunluğunu itiraf ederek ve bunu izleyiciye okutarak, ona tekrar ettirerek toplumsal suskunluğumuzu, sonra da suçluluğumuzu sorguluyor.

Sanem Eyigün Hürriyet Gösteri'de "Engelleyemediği (miz), anımsadığı, sanatçıyı ‘acıtan' olayları içeren ‘Gazete tabletleri'nin eklenmesiyle bütünlenen sergi, yaşadıklarımız üzerine izleyicisini ‘şapkasını önüne koyup düşünmeye' bir iç hesaplaşma yapmaya çağırıyor." diyor.
Bu konu 1150 kez izlenmiştir

Yanık Olur Efelerin Yüreği; Çiçek Başlı Kadınların Öyküsü Resim Sergisi
Ergin İnan 50. Yıl Sergisi Sabancı Kültür Merkezi, 16 Ağustos - 30 Eylül
Ebru Dede, Suyun Hayali Resim Sergisi 19 - 25 Eylül süresince D-Marin Yacht Club'ta
1932 - 1965 Kuşağından Seçki Sergisi, Mine Sanat Galerisi'nde 25 Eylül'e kadar izlenebilir..
Ülkü Kaya Karabiber, Bodrum'da Adanalı bir ressam'
Caz Derneği Karma Fotoğraf Sergisi 1 Eylül’de Oasis’te
İsmail Acar - Yaradılış Sergisi 25 Ağustos'tan itibaren Mine Sanat Galerisi Yalıkavak II. mekânında
Dibeklihan'da Harran Günleri 26, 27 ve 28 Ağustos
"Renkler / İmgeler / Sözcükler" Karma Resim ve Heykel Sergisi, Oasis Nurol Sanat Galerisi’nde 10 Mart-1 Nisan
Tarık Gök'ün Fotoğraf Sergisi 07 Ekim-18 Ekim tarihleri arasında Osmanlı Tersanesi'nde
Mehmet Emin Erdoğdu,Resim Sergisi 7-22 Ekim Tarihlerinde Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde
Meriç HIZAL Heykel Sergisi Mine Sanat Galerisi Palmarina'da 22 Eylül'e kadar gezilebilir
İlhan Berk'i Anma Sergisi, Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 19:00'da
Necdet Öksüz 'Deli Deniz' serisiyle Gündoğan Galeri Costa'da 29 Ağustos -15 Eylül
Burcu Karabey'in 'Denizden' isimli seramik sergisi 10-16 Ağustos arası Osmanlı Tersanesi'nde
Devrim Erbil, 'İstanbul'dan Bodrum'a' Sergisi 25 Haziran'da Palmarina Mine Sanat Galerisi'nde
Mor Sanat Galerisi'nde 21-30 Haziran arası iki salonda iki sergi Hüseyin Yazgan ve Feride Dağlı
Mor Sanat Galerisi'nde iki salonda iki sergi
Sedef Yılmabaşar resim sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 27 Mayıs-17 Haziran arası gezilebilecek.
Bodrum Case Dell'Arte Galeri 'Konuk Sanatçı' programı resim sergisi 28 Mayıs'ta
Nara Walker "Kaosun İçindeki Güzellik" sergi açılışı ve sanatçı performansı 17 Mayıs 2016, Salı, saat 18:00de Bodrum Yalıkavak Palmarina'da
Avenue Bodrum Art212'de Nur Debre'nin Bakış isimli sergisi 12-31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilir.
Ahmet Alankuş Resim Sergisi 27 Nisan 15 Mayıs arası Palmarina Mine Sanat Galerisi'nde
Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği'nin Karia Kentleri sergisi 26 Nisan -14 Mayıs arasında Oasis Sümbül Sokak Sergi Alanı'nda
Mehmet Sönmez Bodrum Resimleri Sergisi 18 Nisan'a kadar Oasis AVM Sümbül Sokakta
Hüseyin Yıldırım Mavi Barış Resim Sergisi 23 Nisana kadar Oasis Nurol Sanat Galerisinde
Benal Dikmen Dönüşen Yapılar Sergisi Milta Bodrum Marina Tersane'de 13 Nisan-20 Nisan
Ramuş İpek'in 'Sevgi ve Barış' adlı sergisi 5 Şubat-27 Şubat arasında Oasis'te
Ayla Eriş'in Resim Sergisi Midtown Sanat Galerisi'nde 31 Ocak'a kadar açık.
Nihat Kahraman-Metin Yurdanur Resim ve Heykel Sergisi 8-30 Ocak arası Oasis'te
Gülderen Tuncer, TEL'in Çivi ile Dansı Filografi Sergisi, 18 - 28 Aralık
Günseli Yetkin Resim Sergisi, Art212 Sanat Platformu, 18 Aralık
4. Bodrum Art Sanat Günleri 17-27 Kasım (Muhtelif alanlar)
Fotoğraf Sergisi 'Ustalarımızdan' Oasis'te 26 Kasım'da açılıyor
PostHoc III Palmarina sergisi, 8 Aralıktan itibaren Palmarina Yalıkavak Mine Sanat Galerisinde
Ressam Canan Güldal'ın Çağrışımlar adlı resim sergisi Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde 7-16 Kasım
Burcu Yavuz 'Somnium' resim sergisi Mine Sanat Galerisi - Palmarina'da 21 Kasım'a kadar gezilebilir
Semral Sağlam'ın 'Güz Sanrısı' adlı resim sergisi Defne Sanat Galerisi'nde açılıyor 7 Ekim 18:30
Atölye Sarnıç Yakma Resim (Pyrogravur) ve Dekoratif Süsleme Teknikleri Karma Sergi
Sabri Nuray Gencel Retrospektif Sergisi - Galeri Costa'da 19 Eylül'de açılıyor...
Dibeklihan'da 4 ayrı mekanda yeni sergiler 19 Eylül
Nilgün Cebeci Sülün'ün Seramik Sergisi Defne Sanat Galerisi'nde 15-21 Eylül
Murat Bengüer Resim Sergisi Mandarin Oriental Bodrum-Luxury Point Art Gallery'de 18-30 Eylül
Gülsüm Keskinoğlu'nun 'Bildiğimiz Şeyler' heykel sergisi 7- 13 Eylül arası gezilebilir
Başka Türlü, Tunç Tanışık'ın resim sergisi. Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 26 Eylül'e kadar gezilebilir
Nasuf Peprek Resim Sergisi Mor Sanat Galerisi'nde 04 - 13 Eylül süresince izlenebilir
Tayfun Önel Renklerin Dokunuşu Resim Sergisi 04 - 18 Eylül süresince Osmanlı Tersane Galerisi'nde
Rıfat Koçak'ın Resim Heykel Sergisi Dibeklihan'da 17 Eylül'e kadar gezilebilir.
Nükhet Ocak Balkan'ın Suyun Yansıttıkları isimli ebru sergisi 6 Eylül'e kadar Defne Sanat Galerisi'nde
'İlhan Berk Anma Sergisi' 28 Ağustos'ta Oasis AVM, Nurol Sanat Galerisi'nde
Osmanlı Tersanesinde 'GALERİ BOHEM SANATÇILARI KARMA SERGİSİ'
Yusuf Taktak'ın 'Zam-anlama' isimli resim Sergisi Mine Sanat-Palmarina'da
Art 212 Sanat ve Kültür Platformu 'Soyut Kokteyl' Sergisi 20 Ağustos'ta
Ahmet Özel Mucizeler Resim Sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 22 Ağustos'a kadar izlenebilir
Devrim Erbil Bodrum - Bodrum 2015 Sergisi 13 Ağustos'a kadar Mine Sanat Galerisi Palmarina'da
Oasis'teki İşte Benim Zeki Müren adlı sergiyi kaçırmayın. Zeki Müren için açılan en güzel sergi... 28 Ağustos'a kadar gezilebilir.
Nermin Göktepe - Fırçam Çomakdağ'da Kaldı Resim Sergisi 31 Temmuz'a kadar izlenebilir
Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk - Pınar Kuseyri Resim Sergisi 27 Temmuz'a kadar izlenebilir
Dünyayı Gezen Gelincik - Hikmet Çetinkaya Resim Sergisi, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
Deniz Sağdıç 'Tin' başlığı altında topladığı çalışmalarını Palmarina Mine Sanat Galerisi'nde sergiliyor.
Pinar Kipri, Ali Ihsan Yıldırım ve Neslihan Kamadan'ın Tekrar isimli seramik sergisi 24-30 Haziran Arası Defne Sanat Galerisinde.
Defne Sanat Galerisi'nde Fatoş Ötenen'in No Name isimli Resim Sergisi 17 Haziran'a kadar gezilebilir
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi 29 Mayıs-10 Haziran
Dibeklihan'da 3 sergi açılışı birden 30 Mayıs Saat 18:00
Ayfer Türkmen'in ilk kişisel sergisi Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde 1 Haziran Saat: 19:00
İsmail Cihat Özdöl'ün 'buyur, burdan bak' isimli fotoğraf sergisi Midtown AVM'de 31 Mayıs'a kadar gezilebilir
Dibeklihan'da yaza Merhaba karma sergisi 28 Mayıs'a kadar gezilebilir
Yalıkavak Palmarina 'Dört Taraf' isimli sergi Mine Sanat Galerisi'nde
Avrupalı Naif Ustalar Resim Sergisi 15 Mayıs-6 Haziran Oasis AVM, Nurol Sanat Galerisi'nde
Gülfidan Hitit Biçer'den 'Naif Anadolu' resim sergisi 14 Mayıs'a kadar Hakan Aykan Kültür Merkezi'nde
Bodrum Sağlık Vakfı Çocukları ve Anneleri Mozaik Sergisi, 6 Mayıs 18:30'da Nurol Sanat Galerisi Fuaye Alanı'nda
Defne Sanat Galerisi'nde Zehra Erdeğer'in Düş ve Gerçek konulu resim sergisi 15 Mayıs'a kadar gezilebilir
Gül Bahçeme Gelin, Beyza Özer'in elişleri sergisi Lvzz Otelde 8 Mayıs: 17:30
Defne Sanat Galerisinde 'Yaza Merhaba Bodrum' karma resim sergisi 22 Nisan -6 Mayıs arası gezilebilir
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları sergisi A212 Kültür Sanat Platformunda
Adnan Turani '90 Yaşında' Resim Sergisi, 9 Mayıs'a kadar Oasis'te gezilebilir
Bodrum Art üyeleri eserlerini Koleksiyon Bodrum'da sergiliyorlar. 29 Mart'tan itibaren!
Antonio Cosentino Resim Sergisi, 20 Mart - 11 Nisan, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
Mor Sanat Galerisi 2015 Sezon Açılış Karma Sergisi 17 - 26 Nisan
Bodfad Sanatçıları Fotoğraf Sergisi Midtown'da 1 Mart - 31 Mart 2015 Midtown AVM
Evrim Özeskici ve Şirin Koçak Resim ve Seramik Sergisi, 2 - 18 Mart
Zeytin Ağacından Kadınlar Yapmak Resim Sergisi, Emin Erdoğdu, 6 - 28 Şubat, Nurol Sanat Galerisi
Ayşegül Kaygun'a Adanmış Fotoğraflar Sergisi, 1 Mart'a kadar izlenebilir!
Ömer Doğan Bodrum adlı fotoğraf sergisi 31 Ocak'a kadar gezilebilir. Nurol Sanat Galerisi
Serkan Bayer ve Hakan Bayer'den 'Diptik' Sergisi Mine Art Galeri Palmarina Yalıkavak'ta 15 Şubat'a kadar gezilebilir.
Bodrum Kapıları Fotograf Sergisi 20 Ocak'a kadar Art212'de
Işıl Özışık suluboya resim sergisiNurol Sanat Galerisi Oasis'te 27 Aralık'a kadar gezilebilir.
Art212 Yeni Yılı Bodrum Sanatçıları Yeni Yıl Sergisi ile karşılıyor!
Defne Sanat Galerisi Karma Sergisi 31 Aralık'a kadar gezilebilir
'Altıncı Sergi Altı Sanatçı' isimli sergi Yalıkavak Palmarina Mine Art Gallery'de 14 Aralık'a kadar gezilebilir
Perran Berrünnisa Atamdemir, Deniz Atamdemir ve Gülev Uze, "Karma Resim" sergisi Turgutreis Sabancı'da 18-28 Kasım
Ayşe Bilge Coşkun Resim Sergisi, 1-30 KASIM tarihleri arasında Midtown Sergi Salonunda
Elif Aydoğdu Ağatekin 'boşu boşuna' Seramik Sergisi, 14 Kasım -6 Aralık arası Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde
Yüksel Güner Seramik Sergisi 2 Kasım'a kadar Nurol Sanat Galerisinde
Fatoş Ötenen Kişisel Sergisi 'Recover' 30 Ekim'e kadar, Milta Marina Osmanlı Tersanesi'nde.
Parçalı Bulutlu Sergi - Ahmet Hıdır, Tersane Sanat Galerisi'nde 16 Ekim'e kadar gezilebilir
Dirmil Sanat Atölyesi Sergisi 08 - 20 Ekim süresince Defne Sanat Galerisi'nde
Çamurdan Vesikalar II Sergisi - Ebru Arıksoy Aray 15 Ekim'e kadar Yalıkavak-Librum'da
Türkiye'nin İki Büyük Ressamı Yusuf Taktak ve Bedri Baykam Palmarina Mine Sanat Galerisi'nde 3 Ekim
Nadir Ede'nin 'Benim İnsanlarım' fotoğraf Sergisi 6 Ekim'e kadar gezilebilir
Cumhuriyet Dönemi Türk Ressamları Sergisi, Art212 de devam ediyor
Hindistan Gezginleri Rajatshan'da fotoğraf sergisi 1-14 Ekim arası Dibeklihan'da
Filiz Dizdar Sergisi, Doğal Kolyem, Gambilya Doğal Mutfak'da 3 Ekim'e kadar gezilebilir
Ahmet Hıdır Resim ve Seramik Sergisi 28 Eylül'e kadar Dibeklihan'da gezilebilir.
Defne Sanat Galerisinde Adil Demirören'n Camdaki Yansımalar sergisi 22 Eylül'e kadar gezilebilir
Ece Turaman Resim Sergisi 28 Eylül'e kadar Oasis'te Nurol Sanat Galerisi'nde!
Handan Özmen'in Osmanlı Kiremit Resimler Osmanlı Tersanesi sanat galerisinde 18 Eylüle kadar gezilebilir.
Sabri Nuray Gencel Anma Sergisi,25 Eylül'e kadar Dibeklihan'da
Yücel Kale'nin 'Her Dem' isismli sergisiYalıkavak İsis Heykel ve Tasarım Atölyesi'nde
Rahmi Atalay Heykel Sergisi 30 Eylül'e kadar gezilebilir.
İlhan Berk Anma Sergisi, Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 31 Ağustos akşamına kadar gezilebilir
Burcu Öztürk Karabey Seramik Sergisi, 12-24 Ağustos, Nurol Sanat Galerisi
AOGİ - İki Yürek İki Dokunuş - Resim ve Heykel Sergisi / 7 Ağustos - 12 Ekim
Kırılgan-Fragile Cam Heykel Sergisi, Reyyan Somuncuoğlu 08 - 21 Ağustos
Bir Sabırlık Öyküsü Resim Heykel Sergisi, Rifat Koçak 05 - 31 Ağustos'ta Dibeklihan'da...
Vecdi Candemir Duvarüstü / Duvardibi Sergisi Muart'ta 5 Ağustos'a kadar gezilebilir
Yün ve İpliğin Dansı Sergisi - Lale Çağlar, 15 - 25 Temmuz
Turgutreis Ressamlar Sokağı Sanatçıları Karma Sergi 15 - 25 Temmuz
Cevdet Kocaman Farilya Çiftliği Resim Sergisi 3 Ağustos 'a kadar Oasis-Nurol Sanat Galeris'nde gezilebilir.
Kırkyamanın Ahengi Sergisi - Hülyam Sanat Atölyesi 15 - 25 Temmuz
ޞenol Sak Resim Sergisi 08 - 20 Temmuz, Mor Sanat Galerisi
Anıların Metamorfozu Sergisi, 11 - 24 Temmuz, Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi
Devabil Kara Resim Sergisi, 05 - 24 Temmuz, Dibeklihan'da
Emel Altuğ Resim Sergisi, 8 -20 Temmuz, Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisi
Cengiz Çeliker Resim Sergisi, 8 - 20 Temmuz, Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı'nda
ART50.net 50 Esere Yakın Bakış Resim Sergisi, 5 Temmuz - 5 Ağustos
Ağaçlar Resim Sergisi - Ayşe İlkay, 27 Haziran - 11 Temmuz, Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi
Yavuz İşler Resim Sergisi, 24 Haziran - 7 Temmuz süresince Mor Sanat Galerisi'nde
Ve Işık... Ve Ateş... Ve Aşk... Resim Sergisi, 24 Haziran - 6 Temmuz, Dibeklihan'da
Exlibris Sergisi 24 Haziran - 4 Temmuz süresince Dibeklihan'da
Kaleydoskop Karma Cam Sergisi 24 Haziran - 7 Temmuz süresince Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
Orhan Taylan Resim ve Desenleri Sergisi 30 Haziran'a kadar Midtown AVM'de
Karma Çini Sergisi, 15 - 27 Haziran'da Vefa Sanat Galerisi'nde
Fobia Heykel Sergisi - Esra Sağlık, 20 - 30 Haziran'da ޞevket Sabancı'da
7 Kadın 7 Melek Sergisi Dibeklihan'da, 10 - 22 Haziran 2014
Bodrum Fotoğraf Kulübü Karma Fotoğraf Sergisi 10 - 22 Haziran'da Dibeklihan'da
Emin Koç Resim Sergisi 14 Haz - 03 Tem.süresince Dibeklihan'da
Mor Sanat Galerisi'nde Gülsima Baykal, Günsel Aşkan, Asuman Ülü, Ferda Yüksel karma resim sergisi 27 Mayıs-8 Haziran
Ayşe Kumbasar Gezi Parkı Resim Sergisi 27 Mayıs - 12 Haziran 2014 Dibeklihan'da...
Ayla Eriş 'Bodrum + Mandalinası' Resim Sergisi, 14 Haziran'a kadar Oasis, Nurol Sanat Galerisi'nde gezilebilir
24 Mayıs - 8 Haziran 2014 Fatih Urunç Resim Sergisi Dibeklihan'da
Gülsima Ağıldere Baykal Resim Sergisi Minor Restaurant-Yalıkavak'ta 23 Mayıs kadardevam ediyor
ޞevket Sabancı Kültür'de iki öğrenci sergisi 9 - 24 Mayıs süresince izlenebilir...
Polonyali grafik tasarımcısı Andrzej Pagowski'nin afiş sergisi 29 Nisan-8 Mayıs arası Güzel Sanatlar Fakültesinde
Adnan Turani Resim Sergisi 2 - 22 Mayıs'ta Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
BodrumArt Karma Sergisi Mor Sanat Galerisi'nde 11 Mayıs'a kadar izlenebilir
Müfit Karzek Resim Sergisi 15-27 Nisan Mor Sanat Galerisi
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi 10.yıl Öğrenci Sergisi 15 - 21 Nisan
İsmail Acar Resim Sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde 4-28 Nisan
Somnur Van Der Kraan Resim Sergisi Oasis Nurol Sanar Galerisi'nde 30 Mart'a kadar gezilebilir.
Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri 26-28 Mart Güzel Sanatla Fakültesi
21.02 - 03.03.14 Tipografik Düzenlemeler Sergisi - Enis Timuçin Tan
Bodfad'ın Kurucusu Ayşegül Kaygun Anısına Fotoğraf Sergisi 22 ޞubat'tan itibaren Oasis'te
Lefkoşa'da Bodrum'dan bir sanatçı: Ayşe Hinnerkopfh
Tevfik Türen Karagözoğlu Seramik Sergisi Oasis'te 3 ޞubat'a kadar gezilebilir.
7 ޞubat'ta Hakan Derya Ömürlüoğlu'nun 'Karabaş, Çomar ve Diğerleri' isimli pastel resim sergisi Oasis'te
25 Ocak'ta BODFAD Film ve Fotoğraf Gösterisi: Rajastan
Ayla Eriş Bodrum İzlenimleri Resim Sergisi 01 - 31 Ocak süresince Midtown'da
''Ustaların Gözünden Aynasız NX Dönemi'' Fotoğraf Sergisi Bodrum Lvzz Otel'de
Güzel Sanatlar Fakültesi
10.Yıl Öğretim Elemanları Sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde. 8-19 Ocak
Sergilerinizi daha geniş kitlelere duyurun, BodrumMessage servisimize katılın...
Günseli Yetkin Heykel ve Seramik Sergisi 19 Aralık'ta LVZZ Hotel'de
Işın Nur Cicerali, 'İyi Ki Varsın' Resim Sergisi ile Bodrum Nurol Sanat Galerisinde 20 Aralık
Nebahat Timur Tokgöz 'Atölyemden Yansıımalar' sergisi 31 Aralık'a kadar Midtown Sanat Galerisi'nde
Gülsima Baykal Resim Sergisi Cafe Minör'de Aralık ayı boyunca görülebilir
'Türk Resim Sanatı'nın 25 Ustası ' Bodrum Nurol Sanat Galerisinde
Tuğrul Cankurt 'Benim Denizim' Resim Sergisi, Nurol Sanat Galerisi'nde 16 Kasım'a kadar gezilebilir
'Monarşiden Cumhuriyete Doğru'Fotoğraf Sergisi 29 Ekim- 11 Kasım arası Oasis'te
Rıfat Koçak'ın Bir Sabırlık Öyküsü performansı 30 Ekim'de Belediye Meydanı'nda
Ã?mit Gönenç 'ATLARIM ' Resim Sergisi
Dibeklihan'da Koleksiyon Sergi
Ayşe Hinnerkoph 'Kadın Halleri Resim Sergisi Midtown'da Gezilebilir
Mine Toprak 'Pişmiş Toprak Ã?rünler Sergisi' Gümüşlük'te
Erhun ޞengül 'Suretler ' Özgün Baskı Resim Sergisi
Rifart Resim ve Heykel Sergisi Lvzz Otel'de
Sabri Nuray Gencel İkonalar Sergisi Dibeklihan'da devam ediyor.
Meral Özyuva Resim ve Seramik Sergisi 8 Eylül'de açıldı.
Mehmet Emin Erdoğdu 'Keyfekeder ' Resim Sergisi
'Fantastik Senkronize' Resim Sergisi Midtown AVM 'de
'EBRUca' sergisi Ha La Bodrum'da
Semra Adıyaman Resim ve Keçe Sergisi
Ahmet Sarper Fotoğraf Sergisi 22 Ağustos - 5 Eylül LVZZ Otelde
Yavuz Tanyeli SEÇKİ Resim Sergisi 25 Ağustos'a kadar Oasis Sanat Galerisi'nde
Görünmeyenin Peşinde Resim Sergisi, 14 Ağustos Çarşamba
Tolga Tunç 'Kapsam' Resim Heykel ve Seramik Sergisi Yalıkavak Sarnıç Sanat Galerisi'nde. 4-18 Ağustos
Dibeklihan'da 4 sergi birden açılıyor. 27 Temmuz- 9 Ağustos
Dilek Uslu Resim Sergisi, Dut Ağacı Sanat Galerisinde. 9 Ağustos
Karma Resim Sergisi: Nihat Yücel, Tayfun Demircan, İbrahim Öztoprak
Yıldız Sür Retrospektifi Resim Sergisi
Mine Burak'ın 'Bodrum'da Kentsel Dönüşüm' konulu enstellasyonu 6 - 26 Temmuz Arası Marina Vista Hotel'de
Neşe Gümüşcüoğlu 'Kırmızının halleri' resim sergisi 1-15 Temmuz Midtown AVM'de
Ergun Yücel'in 'Ege Tanrıçaları' isimli Resim Sergisi 29 Haziran-13 Temmuz arası LVZZ Hotel'de
Cengiz Çapanoğlu 'Sevgili Bodrum' resim sergisi 28 Haziran'da
ޞahin Paksoy'un 'Güvercin Uçuverdi' isimli resim ve heykel sergisi Çağdaş Holding katkısıyla Dibeklihan'da 29 Haziran-26 Temmuz
Ömer Doğan Fotoğraf Sergisi Dibeklihan'da 15-18 Haziran
'Gönenç' Fotoğraf Sergisi 21 Haziran-12 Temmuz Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde
Günseli Bozoğlu'nun 'ޞevket, Canset,Vahşet' isimli sergisi Osmanlı Tersanesinde...
Nusret Topuzoğlu Suluboya Resim Sergisi Dibeklihan'da
1 Haziran - Doğanın Kanatları Fotoğraf Sergisi
Beyza Özer "Gül Bahçeme Gelin" Sergisi
Dibeklihan'da sergiler başlıyor... BodrumArt Derneği, Ayça Ersoy ve Yaka Sanat sergileri 17-31 Mayıs arası gezilebilir
Nihat Yücel'in Renkli Kadın Portreleri adlı Resim Sergisi 16 Mayıs 18:00'da Midtown AVM'de
Emine Mine Arasan, Nasuh peprek sergileri 12 Mayısa kadar Gümüşlük'te
Işıl Özışık Resim Sergisi 18 Mayıs tarihine kadar Oasis'te gezilebilir.
Feridun Fikri Uğur Resim Sergisi Oasis'te 12 - 27 Nisan
Funda Alişko'nun 'Boyutlar arası' adlı resim sergisi Midtown AVMSanat Galerisi'nde açılıyor. 01 Mayıs 18:00
Gülşah İkbal ile 'Tılsımlı Fırçalar' sergisi Midtown Galeri'de 19-30 Nisan
'Çiçek Başlı Kadınlarımız-2' Sergisi Ted Kolejinde görülebilir
BodrumArt Derneği'nin 15 Nisan'daki Dünya Sanat Günü dolayısıyla hazırladığı 'ޞÖVALENİ AL DA GEL' etkinliğine katılın.
Yitik Düşler Bodrum Resim Sergisi - Yaşar Yıldız 13 Nisan'a kadar Turgutreis Belediyesi ޞevket Sabancı Kültür Merkezi'nde izlenebilir...
Toygun Erbay - Hovarda Gönlüm Resim Sergisi 15 Mart - 06 Nisan tarihleri arasında Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde izlenebilir...
Ã?ç Boyutlu Kat'ı Sanatı - Mihrinur Günal, Günsu Atalay ile Serdar Atalay'ın eserlerinden oluşan sergi 01 Nisan'a kadar izlenebilir.
Günseli Bozoğlu Resim Sergisi Turgutreis ޞevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde 1-11 Mart tarihleri arası gezilebiliir
Nilgün Tercan ve Hüseyin Taygan Resim Sergisi Turgutreis Türkan Sabancı Kültür Merkezinde 8 - ޞubat
Kemal Kamil Akça 'Waffle Fineart / Sessiz Kanatlar' Fotoğraf Gösterisi 6 ޞubat Çarşamba 18:30'da Bodrum Belediyesi Meclis Salonunda
Mustafa Tunçalp Seramik Sergisi 25 Ocak-10 ޞubat tarihleri arasında Oasis'te
Saim Altuncu Suluboya Sergisi Midtown AVM'de gezilebilir 5-20 Ocak
Prof. Dr. Jale Yılmabaşar ve Sedef Yılmabaşar Ertugan Sergisi 28 Aralık ta Nurol Sanat Galerisinde
Nusret Topuzoğlu ve Günseli Yetkin'in resim sergileri 21 Aralık Cuma günü Marmara Koleji'nde
Cuma Ocaklı 'Çağa Direnen Senaryosuz Resimler' sergisiyle Oasis'te 7 - 23 Aralık
Haluk Mutlu 'Ege'nin Destanları' sergisi Midtown AVM Sanat Galerisinde 1- 15 Aralık
Gökhan Gönenç'in Mozaik isimli fotoğraf Sergisi Acıbadem Bodrum Hastanesinde
Devrim Erbil, Süleman Saim Tekcan ve Hayati Misman Baskıresim sergisiyle Oasis'te 16 Kasım-2 Aralık
ޞevket ޞahintaş Tarlabaşı 'Bir Düş Gördüm Düşümde' adlı fotoğraf sergisi Marmara Kolejinde 21 Kasım'a kadar gezilebilir
Fotoğrafçı Beysun ÖZBEK'in 'de gidi Bodrum dee' isimli Eski Bodrum Fotoğrafları Sergisi Oasis'te
Heyecan Bakır Ural'ın '360 derece Bodrum' ve Nilgün Erdem'in 'Yansımalar' adlı sergileri Milta Tersane'de 30 Ekim'e kadar açık
Ressam ޞule Dincel Sarıkaya'nın Joker adlı resim sergisi 10 Kasım'a kadar Oasis'te
'Ekim Geçidi' Sergileri Turgureis Sabancı Kültür Merkezi'nde devam ediyor
Ressam Metin Üsal'ın 'Yaşam Sözleşmeleri' 29 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
Osmanlı Tersanesi 4 Ekim'e kadar Ahmet Hıdır'ın resimlerini sunuyor.
Orhan Taylan Sergisi 28 Eylül'e kadar Oasis'te
Dibeklihan'daki Son Sergileri kaçırmayın. 28 Eylül son gün.
Mustafa Altıntaş'n Tangolar Resim Sergisi Tango Restaurant'ta 17 Eylül
Ayşe Hinnerkopf'un 'İnsan Halleri' sergisi Mavi Sanat Odasında (Ekşi Restoran)
Nurettin Erkan'ın son dönem çalışmaları Gümüşlük Akademisi'nde 20 Eylül'e kadar gezilebilir
Musa Köksal 'Zamane Belgeleri' Özgün Baskı Resim Sergisi 15 Eylül'e kadar Oasis'te
Mehmet ޞen, metal heykellerini İdart Sanat Galerisi'nde 24-30 Ağustos tarihleri arasında sergiliyor
Martin Krastev'in sergisi The Marmara'da 17 Ağustos- 10 Eylül
İlhan Berk Anma Sergisi Nurol Sanat Galerisi'nde 2 Eylül'e kadar Gezilebilir
Volkan Coşkun 'Mavi Hüzün, Protest Güzellikler' sergisi Ekşi Restaurant'ta 18 Ağustos- 3Eylül
Renan Ertosun Sergisi Gliss Hotel & Spa'da 18-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.
Ayşe Işık ve İsmail Utku Resim Sergisi Turgutreis Belediyesi ޞevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde 10 Ağustos
Fatoş Ötenen'in 'Cover' isimli solo sergisi 11-23 Ağustos tarihleri arasında İdart Sanat Galerisi'nde.
Roksan Kohen'in 'Sil Baştan / New Spirits' adlı resim sergisi Osmanlı Tersanesi'nde 10-23 Ağustos
Bedri Baykam 'Son 10 Yıldan' sergisi 19 Ağustos'a kadar Palmarina Mine Sanat'ta
'Sudaki Ayça' isimli Ayça Ersoy'un son dönem resimlerinden oluşan sergi 10-16 Ağustos arasında Bitez'deki Galerisinde.
Nebahat Timur Tokgöz'ün 'Değişim-I' isimli resim sergisi 2 Ağustos- 16 Ağustos arasında Mavi Sanat Odası'nda
01-30 Ağustos, Ara Güler "Ana Tanrıçalar Fotoğraf Sergisi" Datça'da
Sabri Nuray Gencel'in Hitit ve Urartu Sanatı Ã?zerine Yorumlar konulu 'Arinnanın Çocukları' Sergisi 15 Ağustosa kadar Midtown Sanat Galerisinde
Cevdet Kocaman Resim Sergisi, 27 Temmuz Cuma günü saat 19:30'da Oasis Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde
Nilgün Karabuda Boyacıgil'in özgün tasarımlı ürünleri LVZZ'da. 25 Temmuz
'Teknemdeki Yaşam İzleri-Ebru Sergisi' Sergisi 19 Temmuz'da Hapimag Sea Gardan'da
Hakan Selamoğlu "Yağlıboya Tanışmalarım" Resim Sergisi 13-26 Temmuz, Osmanlı Tersanesi
Oasis'teki Bodrum Gelinleri Sergisi 31 Temmuz'a kadar uzatıldı
11 - 20 Temmuz, Gülay Durukan Er
Bodrum Nurol Sanat Galerisi ikinci kez Gülgün Türel'i ağırlıyor.
MAVİ ADAM karma sergisi 15 Temmuz'a kadar Ekşi Restaurant'ta
İdart Sanat Galerisi, 8-21 Haziran tarihleri arasında, Sevestet'in eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.
"Sonsuzluğa Doğru" Karma Sergi
Muğla Üiversitesi GSF 5.Mezuniyet Sergisi ve Töreni 2012
Camille ޞahin'in Resim Sergisi Mavi Sanat Odası'nda
'Beş' Lif Sanatı Fiber Optik Sergisi Osmanlı tersanesinde
Ayla İşler Tsekka'nın Seramik Sergisi İdart Sanat Galerisinde 11-22 Mayıs
Bettina Franckenberg'in Kolajlar isimli sergisi 27 Nisan - 9 Mayıs tarihleri arasında İdart Sanat Galerisi'nde
Bodrum Art Ã?yeleri Karma Sergisi 6 Nisan'da ޞevket Sabancı Kültür Merkezi'nde
where to go in bodrum