Necdet Öksüz 'Deli Deniz' serisiyle Gündoğan Galeri Costa'da 29 Ağustos -15 Eylül

Gündoğan,
Bu haber 2016-08-26 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Necdet Öksüz ‘Deli Deniz' serisiyle Galeri Costa'da

Bodrum-Gündoğan'da 16. kişisel sergisini açacak olan ressam, denizle kurduğu ilişkiyi aşk olarak tanımlıyor.

İlke Sönmez kuratörlüğünde Bodrum'da sanat ve sanatçıyı buluşturan Galeri Costa, resim sergilerine ressam Necdet Öksüz'ün çalışmalarıyla devam ediyor.
29 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında ‘Deli Deniz' serisiyle Gündoğan'ın tek sanat galerisi Galeri Costa'da sanatseverlerle buluşacak olan Öksüz, 1980'den beri profesyonel olarak resimle uğraşıyor.
Hayatının her kesitinde resmin yer aldığını ifade eden ressam, ‘Deli Deniz' serisi için bir yıldır çalışıyor. Denizin dokusu ve sessizliğinin kendisini cezbettiğini söyleyen sanatçı, aynı zamanda usta bir yelkenci. Öksüz, denizle olan ilişkisini ‘aşk olarak tanımlıyor:
‘Denizin mavisini, köpüğünü sevdiğim için de bu sevgimi tablolarımda bu şekilde yansıttım. Ortaya da ‘Deli Deniz' serisi çıktı.”

35 yıldır denizlerde dolaştığını söyleyen ressam "Aslında beni cezbeden denizin sessizliği, dokusudur. Her şey küçücük bir kayıkla başladı. Yaptığım resim hak ettiği yeri buluyor. Denizi seven insanlar resimlerimi evlerine, ofislerine asıyorlar. Denizi sevdiğiniz zaman hep yakınında olmak, manzaranızda denizin olmasını istiyorsunuz. Deniz olmayan bir yerde yaşayabileceğimi düşünmüyorum."
1956 yılında Eskişehir'de doğan Ressam Necdet Öksüz, ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir'de tamamlamış. 1981 yılında Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Bölümü'nden mezun olan ressam çalışmalarını İstanbul'da sürdürüyor.
Galeri Costa'da açacağı sergi ressamın 16. Kişisel sergisi olacak. Sergi 29 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında gezilebilir.

 Bu haber 683 kez izlenmistir