Dibeklihan'da Harran Günleri 26, 27 ve 28 Ağustos

Ömer Arkeolog Prof.Dr. Mehmet ÖNAL - Harran Kazıları Söyleşisi, 27 Ağustos 2017 Pazar 21:00

Araştımacı Mimar Tuğrul YALNIZOĞLU - Kadim Harran Dinleri Söyleşisi, 28 Haziran Pazartesi 21:00

>

Bu haber 2017-08-22 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Dibeklihan’da Urfa Valisi ve Harran Kaymakamı’nında katılımıyla düzenlenen Şanlıurfa Harran Günleri 26 Ağustos’ta başlıyor. Etkinlikler 28 Ağustos’a kadar sürecek.

Etkinlik kapsamında Ömer Doğan’ın “Harran Fotoğrafları” sergisi ve slayt gösterisi, Harran Kazı Başkanı Prof Mehmet Önal’ın “Harran Günlerinde” isimli söyleşisi, Mimar Yazar Tuğrul Yalnızoğlu’nun “Harran Dinleri" üzerine söyleşisi, El Sanatları ürünleri sergilemeleri ve folklör gösterileri yer alacak.

Harran Kaymakamı Temel Ayça’nın girişimleriyle Türkiye’nin en büyük mülteci kampında gerçekleştilen topluma entegrasyon çalışmaları sırasında üretilen keçe, halı, seramik, akıl oyunları gibi el sanatlarına ait çeşitli objelerin sergilemesi de gerçekleşecek.

Bodrum’da yaşayan ve fotoğrafları yerli-yabancı bir çok dergide yayınlanan Ömer Doğan’ın Harran Fotoğrafları sergisi de izlenebilecek. Ömer Doğan fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisini izleyicilere sunacak.

Ömer Doğan’ın sergisi “Harran Günleri” sonrasında da 8 Eylül’e kadar gezilebilecek.

“Harran Günleri” nin açılışı 26 Ağustos’ta saat 21.00'de bir kokteyl ile açılacak. Farklı bir kültüre merhaba demek için iyi bir fırsat.Dibeklihan İletişim:

Tlf: 0532 5277649

Dibeklihan Adres:

Yaka Köyü, Çilek Cad.

Bodrum


Dibeklihan


 Bu haber 190 kez izlenmistir