Selçuk Ural sevilen şarkılarını 01 Eylül akşamı Beatleas Cafe'de söylüyor!

Café
Bu haber 2017-08-28 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Café Beatles Beach Clup Açıkhava Konserlerinde 1 Eylül akşamı Selçuk Ural en sevilen şarkıları söyleyecek. Geceye tüm müzikseverleri davetli. Kapı açılış 21:00

Cafe Beatles kendini aşağıdaki satırlardaki gibi tanıtıyor:

Nasıl ki the Beatles yalnızca bir müzik grubu değilse, Café Beatles da sadece bir café değildir!

Tarz yaratma kaygısı duymadan,17 yıldır dönemin [60'lar & 70'ler] duyarlılığı ve ilkeleri Café Beatles'ın temel taşı olmuştur.

17 yıldır beraber olduğumuz Taksim'deki mekanımızı aynı felsefeyle Bodrum'a taşımaya karar verdik. Yolu Bodrum'a düşen tüm müziksever dostlarımızı bekliyoruz.

Pink Floyd, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors efsaneler ordusunun en önemli örnekleriydi.

Ancak, The Beatles dönemin öncüsüdür, yol açanıdır.

Yaratılan bu ortak ruh, 80'li yılların ikinci yarısında malesef kaybolmuştur. Bunun en önemli gerekçesi teknolojinin ekonomi ve siyaseti de yanına alarak müziğe yön vermeye başlamasıydı. Bu bir kaç cümleyle özetlenemeyecek kadar derin bir konudur.

The Beatles, rol model aldığı Elvis'in giyim tarzını değiştirerek ve geliştirerek dünyada bir ekol haline gelmiştir. Hatta ilerleyen yıllarda genç kitlenin de giyim tarzını ve saç şeklini oldukça etkilemiş, yarattığı akımla beraber "hippie" kavramı büyük ölçüde yaygınlaşmıştır.

Savaş karşıtı duruşlarıyla, örf ve anane duvarlarını tereddüt etmeden yıkan bu akımın öncüleri kuşkusuz bu Liverpool'lu 4 genç idi. Dünyaya aristokrasi dersi veren İngiltere'de bu denli bir başarı elde etmek de ancak John Lennon öncülüğündeki The Beatles'ın yapabileceği bir olguydu.Cafe Beatles

Akyarlar, Turgutreis, Bodrum / Muğla

Tel: +90 532 466 38 73 Bu haber 187 kez izlenmistir