Bach Bodrum’da Festivali 29 Ağustos - 12 Eylül 2017 süresince izlenebilir...

1998’den
Bu haber 2017-08-31 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

1998’den beri “Bach İstanbul’da”, “Bach Before&After”, “Bach&Love”, “Bach&Bahar” gibi başlıklarla yapılan “İstanbul Bach Günleri” bu seneden itibaren Ağustos ve Eylül aylarında Bodrum’da da yapılacak.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan “Bach Bodrum’da”, Türkiye’deki yegâne Barok müzik topluluğu İzmir Barok’la Flamm’ın keyifli bahçesinde, Bodrum’un eşsiz gün batımının eşlik edeceği muhteşem bir konserle açılışını yapacak. İzmir Barok 29 Ağustosta düzenlenecek bu konserde, renkli bir repertuarla dinleyenlere unutulmaz bir açılış konseri vaat ediyor.

6 Eylülde ise ünlü sanatçı François Fernandez, meşhur J.S Bach sonat ve partitalarını seslendireceği solo konseriyle dinleyicilerine müthiş bir akşam yaşatacak. Sanatseverler, pek çok müzisyen ve müziksever tarafından “dünyanın en güzel müziği” olarak nitelenen Chaconne’u, Bodrum’un enfes gün batımında, Flamm’ın deniz kenarındaki bahçesinde, çimlerin üstünde, minderlere uzanarak dinleyebilecekler ve uzun süre akıllardan çıkmayacak bir solo keman konserine tanıklık edecekler.

Günümüzün önde gelen Barok kemancılarından François Fernandez, bir diğer usta kemancı Yun Kyong Kim ile birlikte fırtına gibi bir “iki-keman” konseri ile Bodrum’da olacak! 7 Eylül akşamı müzikseverler Bodrum Kalesi’nin benzersiz atmosferinde bu enfes iki-keman konserinin büyüsü ve enerjisini hissedecekler.

Sahnenin en sevdiği müzisyenlerden Jiri Barta, 12 Eylül akşamı yine Flamm'ın şahane atmosferinde müzikseverlerle buluşacak. Meşhur J.S Bach viyolonsel suitleri, Barta’nın müthiş virtüözlüğü ve solo viyolonselin en güzel tınılarıyla dinleyenleriyle beraber olacak.

13 Eylül ise Avrupa’nın çok ödüllü topluluğu Prezioso String Quartet, Bodrumdaki bütün müzikseverleri, son derece eğlenceli bir akşam için Flamm’a davet ediyor. Estonyalı quartet, klasikten caza uzanan sıradışı ve dinamik repertuarıyla, deniz kenarındaki bu yaz akşamını bir rüyaya çevirmeye hazırlanıyor.

Nihayet 14 Eylül akşamı müzikseverler, “Bach Bodrumda” etkinliklerine yaraşır bir kapanış konseri için Bodrum Kalesi’nde bir araya gelecekler. İki solistli bu konserin ilk yarısında viyolacı Nazlı Erdoğan, Hindemith, Trauermusik ve Telemann Viyola Konçertosu ile dinleyenlere az bulunur bir program sunacak. Konserin diğer yarısında ise Haydn’ın Viyolonsel Konçertosu’nu belki de ilk defa Jiri Barta’dan dinleyeceksiniz. Bu iki soliste, bir kontrbasın katılımıyla Prezioso String Quartet eşlik edecek.

Flamm gün batımı konserleri saat 19.00’da, Bodrum Kalesi konserleri saat 21.00’de başlar.

Biletler Biletix.com'dan online alınabilir.

 Bu haber 143 kez izlenmistir