Ergin İnan 50. Yıl Sergisi Sabancı Kültür Merkezi, 16 Ağustos - 30 Eylül

Sanat
Bu haber 2017-09-13 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

İlkini İstanbul’da bir kitap projesi ve sergiyle başlattıkları 50. Yıl Sergilerinin ikincisinin Ankara'da, üçüncüsünün ise İzmir'de yapıldığını belirten sanat danışmanı Sevil Dolmacı, serginin açılışında şunları söyledi: "Bugün dördüncüsünü de sizlerle Bodrum'da izleyenlerle paylaşıyoruz. Ergin Hoca, 10 yıl aradan sonra yaptığı çalışmalarla birlikte hem eski dönemlerini hem de bugünü anlatan farklı skalada işleriyle izleyenlerle buluşuyor".

Katılımcılara teşekkür eden sanatçı Ergin İnan ise "Bodrum bir turizm kenti olduğu için dostlarımın hepsini burada bulabilmek kolay oluyor. Sergime geldikleri için onlara teşekkür ediyorum. Bodrum'da son zamanlarda sanat etkinlikleri son derece çoğalmakta çünkü bu, sosyal yaşantının getirdiği bir durum. Bodrum Belediyesi'nin katkıları için de öncelikle belediyemize teşekkür ediyorum ve beni burada ağırladıkları için. Tabi ki kendi sanatımı anlatmam şu anda burada çok uzun sürer ki anlatmaya da pek gerek görmüyorum. 1964'te başlayan bir serüven bu ama 1967 olarak baz alıyorum ben ve 50 seneyi öyle kutluyoruz. Burada gördüğümüz eserlerin çoğunda son dönem işler var ama yine de 2000 yıllarındaki bazı eserleri de belli bir kısımda sergiledim. Öncelikle ben bir hocayım, Yedi Tepe Üniversitesi'nde ama bana da bu çalışmaları öğreten hocalarım da buradalar. Onlara da çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sergi, 16 Ağustos - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Turgutreis, Bodrum Bu haber 539 kez izlenmistir