Üçüncü Uluslararası Bodrum Bienali 02 Ekim - 01 Kasım süresince gerçekleşecek...

Birçok
Bu haber 2017-10-04 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Birçok uygarlığa beşiklik yapmış, tarihi ve kültürel zenginliğini halen koruyan Bodrum, bu yıl 1 Ekim - 1 Kasım 2017 tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Bodrum Bienali’ne ev sahipliği yaparak bu zenginliklere bir yenisini daha ekliyor.

2013 yılından itibaren düzenlenen Bodrum Bienali, sanatçı Gülsün Erbil'in girişim ve gayretleri ile 16 yıldır süregelmekte olan "Ekim Geçidi" sergilerinin bir dönüşümünü bizlere sunmakta.

Bodrum Bienali farklı kültürlerden sanatçı ve sanat izleyicileri arasında iletişim kurmanın yanı sıra kültürel ve sanatsal ortamı zenginleştirecek çağdaş sanat eserlerini izleyicilere sunmayı hedefliyor. Bu bağlamda resim, heykel, enstalasyon, video, performans vs. gibi değişik disiplindeki yapıtlar bu etkinlikte yer alıyor. Bunlara ek olarak sanatın farklı disiplinlerinde alanında uzman kişilerin vereceği konferanslar Bienal'in kavramsal kısmını zenginleştirmesi adına önem kazanıyor.

Bu yıl Uluslararası Bodrum Bienali kapsamında üst başlığı "Açı" olan, 80 sanatçının farklı disiplinlerde sanat eserleri ile yer alacağı, kavramsal ve soyut işlerin ağırlıklı olduğu sergiler Bodrum'un kültürel alanlarında izleyici ile buluşuyor.

Bienal kapsamında 2 Ekim – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında bir hafta sürecek olan konferanslar gerçekleşecek. Çağdaş sanatın yansımalarını içeren bu konferanslar farklı disiplinlerden alanında uzman kişiler tarafından dinleyicilere sunulacak.
www.bodrumbienal2017.com


 Bu haber 443 kez izlenmistir