2 Mart: Başak Demirci Deniz Dünyası isimli Resim Sergisi Bodrum Belediye Meclisi Salonunda

Bodrum
Bu haber 2009-02-26 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Genç bir sanatçı olan Başak Demirciâ?nin Deniz Dünyası resim sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


â??Kendimi henüz yolun başında görüyorum. Resim sanatı çok uzun ve zahmetli bir yoldur. Bu işte yaşamınızın sonuna kadar emeklilik yoktur. Resim kısaca insanın kendini ifade etme şeklidir, bu ifade ediş bizi ilk mağara resimlerine kadar götürür. Tabii ki her sanatçının kendini ifade ediş tarzı farklıdır. Ben kendimi renkler dünyasında dolaşarak ifade ediyor ve doğanın bize sunduğu güzellikleri kendi bakış açımdan sizlerle paylaşıyorum. Bence ressamın bu uzun yolculuktaki amacı sonunda kendini bulabilmektir, en azından benim amacım budur? diyen 1978 İstanbul doğumlu sanatçının tuval üzerine akrilik, kolajlar ve karışık teknikle yaptığı çalışmalarında post-empresyonizmden etkiler ve genelde çok renkçi bir yaklaşım görülüyor. Sanatçı sergiden elde edilecek gelirinin bir kısmını, 1971 yılından itibaren tüm Dünya çapında güçlü bir mücadele veren en önemli çevre kuruluşlarından biri olan Greenpeace?e aktaracak.


 


02 Mart Pazartesi Günü Saat 17:00?de Bodrum Belediyesi Meclis Salonu Sanat Galerisi?nde açılacak olan sergi, 14 Mart tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 


 


Başak Demirci


1978 yılında İstanbul?da doğan Başak Demirci, 1996 yılında Mimar Sinan Üiversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne girmeye hak kazandı. Buradaki eğitimini â??Kemal İskender? Atölyesinde tamamladı, ayrıca Fresk Atölyesinde duvar resmi üzerine eğitim gördü. 2001 ޞubat döneminde Resim bölümünden mezun oldu. Daha sonra Lasalle Eğitim Merkezinde Grafik tasarım eğitimi gördü. Bir süre İnkılap Kitapevinde kapak tasarımı üzerine çalışmalar yaptı. ޞubat 2005?te Bodrum?a yerleşen sanatçı resim çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

 Bu haber 1389 kez izlenmistir