Casita Antik Tiyatro Restaurant - Nereye Gidilir - Bodrum'da Nereye Gidilir 2018

Casita Antik Tiyatro Restaurant

Bu haber 2013-08-06 06:18:34 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

single post img


Antik Tiyatro’nun hemen karşısında, yaz akşamları önünde lüks arabaların kuyruk olduğu Casita, kelime anlamıyla İspanyolca’da "küçük ev” demek. Yirmi beş yıldır günden güne gelişen Casita giderek ünlenmiş, giderek mekânlarını çoğaltmış.

Şaşkınbakkal, Etiler, Nişantaşı, Bodrum ve son olarak da Türkbükü ile bugün beş ayrı mekânda yalnızca Casita’ya özgü hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz, isim olarak, marka olarak tescilli yemekler sunan ayrıcalıklı bir restoran zinciri oluşturmuş. Kurucusu,işletmecisi ve aynı zamanda mutfağın yaratıcısı olan Haluk Tanrıverdi zaten yerinde duramayan ve sürekli yenilikarayan bir isim. Bu yüzden olsa gerek, ilk açıldığı günden bu yana hemen İstanbul’un kalburüstü yerleri arasına girivermiş Casita...

İlginçlikler önce lezzetlerle başlamış, ardından yemekleri yaratmaya başlamış bir bir. Sonra bu yemeklere ünlüleri isimlerini vermeye başlamış. Tedbirini de taklitleri olmasın diye ta başından almış ve hemen isimleri tescilletmiş.

Başlangıç yıllarında ağırlığı mantıya veren Haluk Tanrıverdi sonraki yıllarda menülerine kattığı birbirinden leziz
tadlarla bulunmaz bir menü hazırlamış tüm Casitalar’da uygulanan. Bugün Casita deyince çok kişinin aklına mantı geliyorsa da Haluk Tanrıverdi: “Aslında mantı bizim ilk zamanlarda uyguladığımız bir idi. Sonraki yıllarda eklediğimiz örneğin Yufkaya Sarılı Beğendili Bonfile çok sevilen ana yemeklerimizden yalnızca bir tanesi.
Yani yalnızca Mantı satmıyoruz. Casita’da her damağa uygun mükemmel lezzetli bir menü sunuyoruz burada”
diyerek Casita’da yalnızca mantı bulacaklarını sananları uyarıyor.

Bodrum’daki Casita, Antik Tiyatronun karşısında. Türkbükü’ndeki gündüzleri plaj akşamları restoran olarak hizmet veriyor. İstanbul Etiler’deki ise 24 saat kapanmadan yıl boyu hizmet veriyor... Haluk Tanrıverdi yenilik arayan, her yıl dekorasyonu yenileyen ve konuklarını küçük sürprizlerle karşılamayı seven biri. Menüleri, özel Amerikan servisleri hatta dergive gazete reklamlarıyla da farklı bir çizgiyi yakalamaya çalışıyor.
 
Yeni sloganı hayli iddialı. “Canım hiçbirşey yemek istemiyor”diyenler için...
 Casita Antik Tiyatro Restaurant

Antik Tiyatro Karşısı, Bodrum

 Tel: +90 252 313 2484
+90 252 324 0749

 Bu haber 3029 kez izlenmistir