Ent Restaurant Kızılağaç - Nereye Gidilir - Bodrum'da Nereye Gidilir 2018

Ent Restaurant Kızılağaç

Bu haber 2014-06-16 13:11:24 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

single post img

2014-06-16 13:11:24

Bodrum tarzı güzel bir bahçe içinde gerçek bir lezzet ustası!Yoldaş Sönmez iki üniversite mezunu, Kanada'da, Viyana'da büyük tesislerde aşçıbaşılık, Abu Dhabi Grand Prix'isi gibi organizasyonlarda davetler düzenlemiş, Kempinski Barbaros Bay'da Chef de Cuisine olarak çalışmış. Hünerlerini kendi yeri Ent'te Bodrumlulara sunuyor.

Bodrum'dan Kızılağaç yoluna girdiğinizde yaklaşık bir kilometre ileride sağda göreceğimiz Ent Restaurant yazın açık alanları kış aylarında ise şömineli salonuyla hizmet vermek üzere tasarlanmış her haliyle Bodrum'u yansıtan havasıyla henüz çiçeği burnunda bir mekân.

Sahibi Yoldaş Sönmez yeni açılan Ent Restaurant'ın benzersizliğini anlatmakta sabırsızlanan işinin ehli gerçek bir Şef. Lezzet tatmak isteyenlerin uğrak yeri olacak bir mekân tasarlamış aklında... Karşısına bu güzel mekân çıkınca hiç sorgulamadan Ent ismini vererek açmış mekânı... Masaların yanındaki ağaçlarda çeşitli sanatçıların isimleri plakalar halinde asılmış...

Ağaçlar altında birbirinden uzak yerleştirilmiş sadece 7 masa... 

"Burada  7 masa ve 30 kişilik bir kapasitemiz var. Yalnızca akşam yemeği veriyoruz. Çünkü yemeklerimizin mizanplasları çok zaman alıyor. Hem hazırladığımız sunumun hem de servisin istediğimiz gibi olabilmesi için masa ve kuver sayılarımızı sınırladık. Her bir masayı diğerinden uzağa koyduk tıpkı birbirinden ayrı localar gibi..."

"Müşterilerimiz ağzının tadını bilen, yemek zevki olan ve menümüzü tatmak için sabırsızlanan kişiler olacak" diyor... Çok özel 9 ayrı tadımlık tabakta hazırlanan yemekler Yoldaş Sönmez'in özel sunumuyla servis ediliyor. Ardından tatlı servisi geliyor. Dağ lavantası sosuyla Karpuz Parfe ve Kavun Carpaccio...

Yoldaş Sönmez iki üniversite mezunu, Kanada'da, Viyana'da büyük tesislerde aşçıbaşılık, Abu Dhabi Grand Prix'si gibi organizasyonlarda büyük davetler düzenlemiş, Kempinski Barbaros Bay'da  Chef de Cuisine olarak çalışmış...

Yanında mutfak ekibinde Chef Umut Çakıroğlu ile birlikte yemeklerini birer sanat eseri gibi yaratıyorlar ...

"Yemekten anlayan, değişik, yaratıcı yemekler tadmak isteyenler için hazırlıyoruz menüle-rimizi. Türkiye'nin en iyi şaraplarını yemeklerimin yanında sunuyorum."

Gerek Türkiye'de gerek yurt dışında çok sayıda müdavimi olan tanınmış bir isim Yoldaş Sönmez. Menüsüne alışkın müşterilerinin daha ilk gecesinde restorana akın etmeleri bunun önemli bir kanıtı olsa gerek.  

Tarzlarını ise şöyle dile getiriyor Sönmez: "Ent Restaurant gerçek bir yemek yeme deneyimi. Alışkın olduğumuz alakart sistem yerine 9 course'luk bir menü ile konuklarımızı karşılıyoruz. Dokuz ayrı lezzet deneyimi, dokuz sorgulanacak, üzerinde uzun uzun konuşulacak yemek... Biraz alışkanlıkların dışına çıkmak isteyenlerin, yeni lezzetler keşfetmek isteyenlerin yeri olacak Ent Restaurant"

Bodrum usulü bir mekânda güzel bir akşam geçirmek için sanıyoruz tek koşul önceden rezervasyon yaptırmak! 
Ent Restaurant

Bodrum-Kızılağaç Yolu Üzeri
Eski Selahattin Pınar Çiftliği

Te: 0533 625 8672

 Bu haber 3400 kez izlenmistir